- 20%

La Roche Posay – Pure Vitamin C10 Serum

(14 përshtypje mbi produktin)

4,400 Lekë

(Pure Vitamin C10 Renovating Serum)

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay – Pure Vitamin C10 Serum

Pure Vitamin C 10 parandalon dhe ndihmon në korigjimin e pamjes së rrudhave, edhe për lëkurat më të ndjeshme. Menjëherë, lëkura është më e butë, më e hidratuar dhe rrezaton. Rrudhat dhe vijat e holla reduktohen, tekstura dhe toni i lëkurës janë më uniforme. Lëkura rifiton shkëlqimin e saj. Ky serum kombinon vitaminën C 10%, acid salicilik dhe neurosensinë për efiktivitet optimal, i përshtatshëm dhe për lëkura të ndjeshme.

 • E testuar dermatologjiksht
 • Jo komedogjenik
 • Shmangni zonën rreth syve
 • Pa paraben

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni 3-4 pika në fytyrë në mëngjes dhe në darkë në lëkurë të pastër. Mund ta perdorni vetëm ose poshtë kremit tuaj. Rekomandohet të mbroni me kujdes lëkurën ndaj diellit.

5/5 (1 Review)
Firma

La Roche Posay

Mosha

20+

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

30ml

Aqua / Water / Eau, Ascorbic Acid, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Alcohol Denat., Potassium Hydroxide, Polymethylsilsesquioxane, Polysilicone-11, Di M E T H I C O N E, P Rop Y L E N E G Ly Col, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, C13-14 Isoparaffin, Tocopherol, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Adenosine, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester, Peg-20 Methyl Glucose Sesquistearate, P O L Ox Ame R 3 3 8, S A L I C Y L I C A C I D, Polyacrylamide, Toluene Sulfonic Acid, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Xanthan Gum, Caprylyl Glycol, Disodium Edta, Bht, Laureth-7, Parfum / Fragrance

5/5 (1 Review)
Pështypjet mbi produktin
 • 4.17
  vlerësime
 • 5 Yje
  61%
  4 Yje
  17%
  3 Yje
  11%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  11%
14 përshtypje për La Roche Posay – Pure Vitamin C10 Serum
 • Hixhaz N. (blerës i verifikuar)

  I lehte ne lekure, mban lekuren te hidratuar dhe i jep shkelqim gjithe diten.

 • Perseta G. (blerës i verifikuar)

  Nje antioksidant i mire. Ne udhezime sugjerohet qe duhet perdorur brenda dy muajsh. Nga eksperienca ime ky produkt oksdiohet shume shpejt pavaresisht qe eshte mbajtur ne erresire dhe ne kuti per gjate gjithe kohes.

 • .

  Super serum per hidratim dhe shkelqim te fytyres

 • Kejti M.

  E adhuroj, vit c me e mire ndonjehere, shkelqim gjithe diten dhe butesi ?perfekt nuk ka nevoj per koment

 • REA K.

  Personalisht ne fytyren time nuk ka funksionuar,oksidohej shume shpejt.

 • Irma P. (blerës i verifikuar)

  Më duket se ka marr ngjyrë të verdhë brënda pak kohësh që do të thotë mund të jetë oksiduar …. por është nj produkt i mirë unë e përdor edhe pse n fakt më ka pëlqyer edhe kremi me vit c i la rocje posay pasi nuk oksidohej

 • .

  Shume i mire, jep shkelqim dhe zbeh rrudhat e lehta! Personalisht kam kuptuar qe duhet perdorur mbi lekure te ftohte qe mos te oksidohet! Jo direkt sa del nga dushi!

 • Patricia B. (blerës i verifikuar)

  Lekura ime eshte mikse, ne disa vende shume e thate, ne zonen T e yndyrshme. Ky serum e balancon ate duke qene i lehte ne lekure, e mban lekuren te hidratuar dhe i jep shkelqim gjithe diten.

 • Alma qefalia Q.

  Oksidohet shum shpejt😏

 • Vojsava E. (blerës i verifikuar)

  Vitamina C me e mire qe kam provuar

 • Blerina D. (blerës i verifikuar)

  Formule jo e pershtatshme, ngjites dhe nuk rri mire me asnje produkt tjeter qe mund te vendosesh pas tij hidratues dhe/ose krem dielli. Oksidohet shpejt.

 • .

  Super e mire, duhet mbatur ne frigorifer

 • Elida B. (blerës i verifikuar)

  E perdor vazhdimisht serumin, perthithet menjehere nga lekura dhe i jep nje mireqenie asaj. E perdor se bashku me kremin rendermic c te la roche. E sugjeroj fort.

 • Roland D.

  Super shkelqim ajo qe i duhet lekures

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART