- 20%

La Roche Posay – Effaclar DUO+M

(18 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 2,950 Lekë.Current price is: 2,360 Lekë.

Përkujdesje hidratuese për pastrimin e poreve dhe heqjen e parregullsive të theksuara.

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay Effaclar DUO+M

Një hidratues kundër njollave që korrigjon në mënyrë efektive dhe hidraton thellësisht lëkurën.Përjetoni rezultate të dukshme në vetëm 8 orë me formulimin e specializuar i cili ofron efikasitet të trefishtë,duke përfshirë pikat e zeza, njollat dhe shenjat pas akneve,krijuar posaçërisht për lëkurë mixe-yndyrshme dhe të prirur ndaj njollave.Eksfolion butësisht falë acid salicilik duke pastruar në thellesi poret dhe ndihmuar në parandalimin e njollave dhe akneve.

 • Hipoalergjik, jo komedogjen dhe i testuar dermatologjikisht.
 • Ideale si për adoleshentët ashtu edhe për të rriturit
 • Përjetoni rezultate të shpejta të dukshme në vetëm 8 orë pas aplikimit
 • Trajton shenjat pas akneve dhe PIH (Hiperpigmentimi Post-Inflamator)
 • Parandalon rishfaqjen e njollave për një periudhë 3 mujore

Përbërësit aktiv :

 1. Filobioma e re aktive: Ka ne fokus prodhimin e tepërt të sebumit, duke reduktuar rritjen e IA1 që shkaktojnë njollat. Qetëson dhe minimizon rrezikun e bllokimit të poreve, duke parandaluar krijimin e akneve.
 2. ProceradTM: Përfshin një kompleks të patentuar kundër shenjave, i cili trajton në mënyrë specifike njollat rozë dhe kafe.
 3. Niacinamid: Një përbërës dermatologjik i provuar për zbehjen e shenjave të errëta, duke përfshirë shenjat pas akneve dhe çngjyrosjet.
 4. Manoza: Rrit në mënyrë aktive përmbajtjen e ujit në qelizat e lëkurës, duke nxitur rigjenerimin e sipërfaqes së qelizave për përmirësimin e vitalitetit të lëkurës.
 5. Acid salicilik & LHA: Një kombinim i fuqishëm i aktivëve eksfolues, por i butë pastron poret dhe parandalon kongjestionin dhe plasaritjet.
 6. Zink PCA: Ka në fokus hipersekretimin e sebumit ,matifikon menjëherë lëkurën dhe kontrollon shkëlqimin

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në gjithë fytyrën në mëngjes dhe në mbrëmje.  Shmangni zonën delikate rreth syve.

Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

40ml

AQUA / WATER / EAU • GLYCERIN • DIMETHICONE • ISOCETYL STEARATE • NIACINAMIDE • ISOPROPYL LAUROYLSARCOSINATE • SILICA • AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE • ORYZA SATIVA STARCH / RICE STARCH • PUNICA GRANATUM PERICARP EXTRACT • POTASSIUM CETYL PHOSPHATE • SORBITAN OLEATE • ZINC PCA • GLYCERYL STEARATE SE • ISOHEXADECANE • SODIUM HYDROXIDE • MYRISTYL MYRISTATE • 2-OLEAMIDO-1,3-OCTADECANEDIOL • MANNOSE • POLOXAMER 338 • PROPANEDIOL • HYDROXYETHOXYPHENYL BUTANONE • CAPRYLOYL SALICYLIC ACID • CAPRYLYLGLYCOL • VITREOSCILLA FERMENT • CITRIC ACID • TRISODIUM ETHYLENEDIAMINEDISUCCINATE • MALTODEXTRIN • XANTHANGUM • PENTYLENE GLYCOL • POLYSORBATE 80 • ACRYLAMIDE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER • SALICYLIC ACID • PIROCTONE OLAMINE • PARFUM/FRAGRANCE.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
18 përshtypje për La Roche Posay – Effaclar DUO+M
 • Brilda H. (blerës i verifikuar)

  Kremi shume i mire, i pershtatshem per lekura sensitive,eshte fiks si eshte pershkruar.

 • . (blerës i verifikuar)

  Pavaresisht se kam shume pak kohe qe e perdor kete krem,ne fytyren time ka patur ndikim goxha intensiv ne largimin e shenjave te mbetura nga aknet dhe reduktimin e skuqjeve ne lekure. Eshte shume i lehte ne lekure dhe efekti qe ka eshte super.

 • Marjana X. (blerës i verifikuar)

  Kremi pershtatet mjaft mire per fytyrat sensitive me tendence akneike

 • Hixhaz N. (blerës i verifikuar)

  Kam 3 vite qe nuk e ndryshoj, eshte fantastik.

 • Dhimitraq N.

  Krem shume i mire hidratues,prefekt per cdo mosh dhe lloj lekure!

 • Zamira Y. (blerës i verifikuar)

  Shume e kenaqur me kete produkt te cilin ma ka rekomanduar dermatologe.

 • .

  Eshte perfekt per lekyra te yndyrshme me tendenc akneike, ndihmon dhe ne zbehjen e shenjave te akneve te meparshme. Kam 4 vite qe e perdor bashk me laresin

 • Florinda J. (blerës i verifikuar)

  Krem shume i mire per lekura te yndyrshme me tendence ekne. Kam filluar ta perdor rregullisht ne mengjes dhe ne darke gjithmone pas larjes me xhelin e po te njejtes linje. Jam e kenaqur me perdorimin e ketij produkti.

 • Rexhina P.

  Shume i mire. Efektiv.

 • Elona B. (blerës i verifikuar)

  Super. Nuk e than lekuren, hidraton mrekullisht, zbeh shenjat e akneve dhe ndihmon ne mosperseritjen e tyre ?

 • Ergisa T. (blerës i verifikuar)

  Qe kur kam filluar ta perdor, fytyra ime eshte me pak e prirur per te formuar akne ??

 • Marjana M. (blerës i verifikuar)

  Kur kam filluar të përdor këtë krem, nuk kam besuar se do ketë efekt. E kam përdorur rregullisht bashkë me larësin, dhe në mëngjes përdor edhe kremin e diellit La Rosche 50 spf, dhe pas shumë vitesh mund të ndihem konfidente të dal pa krem pudër në fytyrë. Është një çlirim I madh pasi kam shpenzuar shumë, dhe një rutinë e thjeshtë të japë këtë efekt. Kam vetëm disa muaj që e përdor dhe nuk I ndahem. Tashmë fytyra është e relaksuar dhe njollat e akneve që kam pasur ndër vite, pasi I ngacmoja shumë nga stresi që më krijonin, janë zbehur.

  Mund ta bëj diferencën sepse për një periudhë e ndërpreva dhe e vura re menjëherë ndryshimin.

  U zgjata sepse e di që ka shumë vajza që mund ta vuajnë këtë situatë me fytyrën. Ua rekomandoj, përpara se të shpenzoni qindra mijë lekë me trajtime. Thjesht bëjeni rutinë që ju kushton maksimumi 10 minuta në ditë. Që javën e parë ka ndryshime të dukshme. ???

 • Amanda C. (blerës i verifikuar)

  Teper hidratues, me ka ndihmuar me aknet

 • Amanda C. (blerës i verifikuar)

  krem hidratues i mire, me ka ndihmuar me aknet dhe shenjat

 • .

  Sepse me duken fallco kto pershtypjet po pasi ta perdor vet do ju them

  • FarmaCity F.

   Pershendetje, te gjithe pershtypjet qe kane shenimin ‘bleres i verifikuar’ jane nga kliente qe e kane porositur ne FarmaCity kete produkt dhe e kane perdorur. Jeni te mirepritur te ndani me ne pershtypjen tuaj pasi ta provoni produktin.

 • ENXHI H. (blerës i verifikuar)

  Eshte shume delikat per lekuren, dhe nuk e mban te hidratuar. Megjithate, duhet kombinuar me produktet e duhura qe te japi efekt. Kur e perdorja vetem me laresin e Biodermes dhe spf Uriage qendronte shume mire. Pasi shtova ne rutine serumin Neostrata matify 1-2here ne dite dhe masken scrub Avene Cleanance (te dyja produkte per lekure te yndyrshme dhe me efekt matifikues) lekura mu kthye nga e yndyrshme ne te thate dhe dehidratuar. Keshtu qe sugjeroj kedo qe do e mari, te zgjedhe me kujdes produktet e tjera te rutines.

 • Anxhela A.

  Super

 • Selma B.

  Produkti me i mire kunder akneve.Mi ka larguar aknet dhe shenjat me vetem nje jave perdorim. I jep nje shkelqim shume natyral lekures.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART