- 20%

La Roche Posay – Effaclar Mat

(13 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 3,100 Lekë.Current price is: 2,480 Lekë.

Krem hidratues për lëkura të yndyrshme, matifikues.

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay – Effaclar Mat

Hidratues sebo-rregullues, me efekt mat , kundra zgjerimit të poreve.Për lëkurë të yndyrshme dhe lëkurë të ndjeshme.

Shkëlqimi dhe poret e zgjeruara kanë të njëjtën origjinë, yndyrën e tepërt. Ditë pas dite hidratuesi Effaclar Mat, vepron në burimin e dy performancave: kundër shkëlqimit + kundër zmadhimit të poreve. Me nje bashkëpunim eksluziv të:
Sebulyse, një përbërës i ri aktiv sebo-rregullues më i fuqishëm se Zinku, përzgjedhur për aftësinë e tij për të bllokuar prodhimin e sebumit që në burim.
Përbërje jo e yndyrshme e pasur me mikrosfera përthithëse për një lëkurë mat. Efekt absorbues dhe përbërje jo-yndyrore me efekt mat që zgjat në kohë.

 • Testuar klinikisht
 • Pa paraben
 • Hidraton lëkurën
 • Redukton poret,
 • Normalizon prodhimin e yndyrës
 • Mban lëkurën të thatë
 • Përbërje që perthithet shpejt dhe jo e yndyrshme
 • Efekt mat që zgjat
 • Jo –komedogjen

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes dhe/ ose në darkë në gjithë fytyrën. Shmangni zonën rreth syve.
Shërben si bazë shumë e mirë për makijazhin.

Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Linja

Effaclar

Forma

Tubet

Sasia

40ml

AQUA / WATER, GLYCERIN, DIMETHICONE, ISOCETYL STEARATE, ALCOHOL DENAT., SILICA, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, ACRYLAMIDE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, BUTYLENE GLYCOL, PEG-100 STEARATE, COCAMIDE MEA, SARCOSINE, GLYCERYL STEARATE, TRIETHANOLAMINE, ISOHEXADECANE, PERLITE, CAPRYLOYL SALICYLIC ACID, TETRASODIUM EDTA, PENTYLENE GLYCOL, POLYSORBATE 80, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, SALICYLIC ACID, PARFUM / FRAGRANCE

Pështypjet mbi produktin
 • 4.85
  vlerësime
 • 5 Yje
  85%
  4 Yje
  15%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
13 përshtypje për La Roche Posay – Effaclar Mat
 • Adiliana Q. (blerës i verifikuar)

  E perdor kete produkt prej disa muajsh dhe jam shume e kenaqur me efektin mat. E rekomandoj shume per fytyrat e yndyrshme ne zonen T pasi nuk do shikoni me shkelqim nga yndyra e tepert plus qe eshte shume i mire para vendosjes se kremit puder

 • Brilda H. (blerës i verifikuar)

  Kremi i duhur per fytyra te yndyrshme dhe sensitive, efekti ndihet menjehere pasi e aplikon kremin.Faleminderit,dergesa eshte e shpejte transporti falas dhe kremi origjinal ashtu si eshte pershkruar.

 • Johana N. (blerës i verifikuar)

  Hidratuesi im i preferuar.Lekura qendron gjate gjithe dites pa yndyre dhe e hidratuar.Per lekura te yndyrshme eshte perfekte.Gjithashtu qendron shume mire poshte makeupit pasi minimizon poret.

 • Klaudia B. (blerës i verifikuar)

  Review for La Roche Posay – Effaclar Mat
  ★ ★ ★ ★ ★

 • MEGI E. (blerës i verifikuar)

  Super hidratues! Baze perfekte per make up.

 • . (blerës i verifikuar)

  Nuk do ti ndahem ketij produkti pasi eshte realisht fix si ne pershkrim, hidraton dhe le efekt mat ne lekure.

 • . (blerës i verifikuar)

  Super produkt, hidraton dhe le efekt mat ne lekure.

 • Iljada B.

  Super i mire per ne sezonin e dimrit

 • lorena t. (blerës i verifikuar)

  Super produkt, hidraton dhe le efekt mat ne lekure gjat gjithe dites

 • Hortensa A. (blerës i verifikuar)

  ??

 • Suada C. (blerës i verifikuar)

  Kam
  perdorur shum firma te tjera,por La roche posay eshte ajo linje qe me pershtatet me shum me lekuren,kremi eshte shum i mire nuk te jep ndjesine e ngjitjes kur e vendos,perthithet shpejt nga lekura dhe e len ate te bute.Une kam lekure mikse.E perdor si rutine te plote kte firme qe nga laresi po ashtu dhe serumin.shuum e kenaqur.

 • Olkida N. (blerës i verifikuar)

  Krem fantastik,ai qe kerkoja me kohe dhe qe rri perfekt ne fytyre!Shume e kenaqur me sherbimin tuaj.Me te miret!

 • Melisa D.

  Perdoruese e kesaj firme por perdoruese e re e ketij kremi, jans uoer e knaqur po e marr per here te dyt.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART