Zbritje

La Roche Posay – Cicaplast Baume B5

(18 përshtypje mbi produktin)

1,640 Lekë2,008 Lekë

Balsam qetësues dhe rinovues i lëkurës. për bebe, fëmijë dhe të rritur.

Rezultati:Lëkura rifiton kualitetin, butesinë dhe komfortin.

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay – Cicaplast Baume B5

Cicaplast Baume B5 është një balm shumë-riparues për lëkurën e thatë, me një teksturë të pasur ushqyese që mund të përdoret për qëllime të shumta tek të rriturit, fëmijët dhe foshnjat (përfshirë foshnjat nga 3 muajsh e lart) me lëkurë të ndjeshme.

Ky balsam hidratues për fytyrën dhe trupin është një krem ​​dhe hidratues riparues që përbëhet nga një formulë hidratuese intensive e pasuruar me Madecassoside për rikuperim optimal të lëkurës dhe 5% Panthenol i njohur gjithashtu si Vitamina B5 për të qetësuar thatësinë dhe për të ndihmuar në riparimin e dukshëm të thatësisë.

I testuar dermatologjikisht për lëkurë të ndjeshme, Cicaplast Baume B5 ka një teksturë të pasur, ushqyese të përshtatshme për thatësi ekstreme, njolla të thata, zona të vrazhda, skuqje dhe lëkurë pas ndërhyrjeve(lëkurë që i është nënshtruar trajtimeve të vogla estetike si IPL, lazer, peeling, LED , gjilpëra dhe injeksione kozmetike).

Formula është pa aromë, pa lanolinë dhe nuk lë shenja të bardha.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni balmin dy herë në ditë, në lëkurën e larë dhe të tharë paraprakisht – gjithashtu mund të aplikohet gjatë gjithë ditës sipas nevojës. I përshtatshëm për përdorim në trup, fytyrë dhe buzë. Shmangni zonën e konturit të syve. I përshtatshëm për bebe, fëmijë dhe të rritur.

Informacion Shtesë

Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

40ml, 100ml

Aqua/Water, Hydrogenated Polyisobutene, Dimethicone, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter/Shea Butter, Panthenol, Zea Mays Starch/Corn Starch, Propanediol, Butylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Trihydroxystearin, Centella Asiatica Leaf Extract, Polymnia Sonchifolia Root Juice, Zinc Gluconate, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Silica, Aluminium Hydroxide, Magnesium Sulfate, Mannose, Capryloyl Glycine, Caprylyl Glycol, Vitreoscilla Ferment, Citric Acid, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Lactobacillus, Acetylated Glycol Stearate, Maltodextrin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Tocopherol, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, CI 77891/Titanium Dioxide.

Pështypjet mbi produktin
 • 4.83
  vlerësime
 • 5 Yje
  89%
  4 Yje
  6%
  3 Yje
  6%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
18 përshtypje për La Roche Posay – Cicaplast Baume B5
 • Marinela N. (blerës i verifikuar)

  Multifunksional dhe pershtatet me cdo tip lekure. Perfekt per lekurat e ndjeshme.

 • MEGI E. (blerës i verifikuar)

  Perfekt!
  E hidraton shume mire fytyren , efekt riparues.

 • Blerina S. (blerës i verifikuar)

  Shumeee I mireee

 • Gr.6-C Xhenida L. (blerës i verifikuar)

  Largon skuqjen ,irritimin dhe eshte shume gentle me lekuren time sensitive . I love it!

 • Miranda D.

  Sa her depiloj fytyren ky esht me mire qe ma qetson lekuren nga skuqjet.

 • .

  Ka veti shume te mira rigjeneruese dhe e hidraton lekuren shume mire. Ka nje texture pak te trashe, por qe perthithet shune shpejt dhe le nje butesi swper. Also ben mbrekulli me aknet?

 • . (blerës i verifikuar)

  Eshte nje “must” per cdo lloj lekure sidomos ato akneiket dhe te demtuarat ….
  Personalisht me ka shpetuar barrieren e lekures dhe nuk e heq nga rutina ime prej gati 1 viti…

 • Tea H. (blerës i verifikuar)

  Super

 • Edlira B. (blerës i verifikuar)

  Shume i mire fantastik

 • . (blerës i verifikuar)

  E kam riblere per te disaten here. I pershtatshem per çdo tip lekure. Ka texture te trashe si krem, por nuk e ben lekuren e yndyrshme. Shume i mire sidomos kur je duke perdorur retinol apo tretinoine.

 • Vojsava E. (blerës i verifikuar)

  Super produkt

 • Ilda V. (blerës i verifikuar)

  Eshte superr

 • Rudina L.

  Unë kam 1 javë pothuajse që e përdor dhe nuk e di pse më ka krijuar puçra të vogla në lëkurë (që kurrë skm pasur ). Sa herë e kam vendosur gjatë këtyde ditëve (mëngjes dhe mbrëmje ) më ka shkaktuar kruatje edhe pse lëkurën ma len shumë të butë në fakt :/. Se kuptoj ku ëshrë problemi,pasi fytyra ime është e ndjeshme dhe e thatë (por ky krem ma ka acaruar tepër shumë😟)

 • Anxhela A.

  Super I mire

 • .

  Super I mire 🥇

 • Ela J.

  Deri tani jam mjaft e kenaqur

 • Orjana F. (blerës i verifikuar)

  Shum e kenaqur me kete produkt.

 • Xhuljana g.

  produkt fantastik ,shume e kenaqur.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART