Zbritje

La Roche Posay – Effaclar Gel

(32 përshtypje mbi produktin)

1,816 Lekë2,616 Lekë

Xhel shkumues pastrues për lëkurë të yndyrshme dhe të ndjeshme.

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay – Effaclar Gel

Xhel shkumues pastrues për lëkurë të yndyrshme dhe të ndjeshme.Për femra dhe meshkuj të cilët kanë lëkurë normale mikse, dhe të prirur për akne. Xheli  pastrues La Roche-Posay Effaclar pastron butësisht lëkurën falë bazës së tij të larjes pa sapun me tolerancë të lartë dhe pa ngjyra. Pastron epidermën dhe bashkon Zinkun me Glikacilin për të eliminiminuar sasinë e tepërt të sebumit.Përmban Ujë Termal La Roche Posay. Mund të përdoret gjithashtu si larës trupi.

Pa paraben.

Udhëzime mbi përdorimin

Përdoreni çdo mëngjes dhe/ose mbrëmje. Lagni duart, pastaj merrni një sasi te vogël xheli dhe shpëlajeni fytyrën. Aplikojeni në fytyrë, duke e masazhuar butësisht. Shpëlajeni mirë me ujë.

Informacion Shtesë

Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Linja

Effaclar

Forma

Shishe

Sasia

200ml, 300ml, 400ml

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, PEG-8, Coco-Betaine, Hexylene Glycol, Sodium Chloride, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Zinc PCA, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Parfum (Fragrance).

Pështypjet mbi produktin
 • 4.97
  vlerësime
 • 5 Yje
  97%
  4 Yje
  3%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
32 përshtypje për La Roche Posay – Effaclar Gel
 • Adiliana Q. (blerës i verifikuar)

  Shume e kenaqur me rezultatet e ketij laresi pasi eshte fiks per lekure te yndyrshme dhe te ndjeshme. Pervec cilesise edhe sasia prej 400ml qe po e perdor qe prej 1 viti nuk me ka mbaruar akoma.

 • .

  e kam perdorur me shume se 1 vit sepse vuaja nga aknet dhe ky eshte nje nga laresit qe me befasoi, me ka ndihmuar shume me pjesen e akneve. ne krahasim me cmimin ka nje sasi teper te velfshme :)

 • Brilda H. (blerës i verifikuar)

  Shume e kenaqur me kete produkt,xheli eshte i pershtatshem per lekura sensitive,pastron lekuren nga papastertite dhe eleminon te gjitha aknen.Do porosis serish sapo ta perfundoj.

 • .

  Lares shume delikat per fytyra te yndyrshme me tendence akneike.

 • . (blerës i verifikuar)

  Kam mbetur shume e kenaqur me produktin. Eshte nje xhel lares qe siguron pastrim te thelle dhe e le fytyren shume te bute. Cmimi eshte shume i arsyeshem per sasine qe ka ky produkt.

 • Johana N. (blerës i verifikuar)

  Kam pothuajse dy jave qe e perdor.Kam vene re ndryshim te madh ne teksturen e fytyres,e ben ate shume te bute.Ndihmon shume me yndyren e tepert te fytyres dhe aknet.

 • . (blerës i verifikuar)

  E adhuroj nuk e ndrroj me asnje tjeter eshte shume i mire ta bën fytyren si beb

 • .

  Shum e kenaqur me laresin ?

 • Nensi B. (blerës i verifikuar)

  shume e kenaqur me laresin. me pershtatet shume me lekuren time si dhe me pastron fytyren ne thellesi. the best!

 • Alesia B.

  Falë sasisë se konsiderueshme te ketij laresi , si produkt me shkoi 3 muaj perdorim. Lares shume i mire , lekuren time e thante paksa por me pas perdorja hidratuesin Effeclar H dhe efekti i “tharjes” largohej menjehere.

 • Enejda C.

  Nuk nderrohet me as nje larea tjeter per fyty te yndyrshme

 • Klajdi C. (blerës i verifikuar)

  Kam lekure mikse por jo me tendence akneike dhe ky lares gjithsesi me ka pelqyer shume. Pastron me menyre delikate por nuk than.

 • Bana T.

  Sh lares i mire, fytyra e bute, aroma e kendshme

 • Bana T.

  Sh lares i mire, fytyra e bute, aroma e kendshme

 • .

  E than pak lëkurën mikse, por me hidratant me pas rregullohet lagështia. Pastrues shume i mire sidomos për lëkura të ndjeshme me tendencë akneike

 • Iljada B.

  E dashuroj

 • Miranda D.

  E perdor se bashku me tonikun dhe ujin termal, shume e kenaqur. Ta paston lekuren pa e thate

 • Denisa G.

  E dua kte lares

 • Iljada B. (blerës i verifikuar)

  Per lekurat akneike eshte fantastike 10?

 • Jurgena F. (blerës i verifikuar)

  Super lares sasia eshte fantastike dhe ekonomike.

 • Elsa C. (blerës i verifikuar)

  Lares mjaft i mire per lekura mixe/sensitive, nuk e than lekuren dhe parandalin shfaqjen e akneve pas nje perdorimi afatgjate. Nuk do e nderroja me asnje tjeter !

 • .

  Produkti eshte the best nuk ka lares me te mire per mua ta pastron ne thellesi oa ta prishur ph e lekures.

 • Dorina C.

  Super

 • Arjona O.

  Laresi me i mire. Kisha mbi dy vite qe kisha nje lekure me akne te yndyrshme dhe te thate bashke, mora nga dermatologu nje mal me ilace sme beri asnje pune. Derisa nje farmaciste me sugjeroi la roche + hidratues bioderma. Dhe un jam e befasuar me sa te paster e kam fytyren, 0 akne.

 • Roland D. (blerës i verifikuar)

  Super lares.perfekt per lekurat me probleme.jua sugjeroj

 • Roland D. (blerës i verifikuar)

  I mire dhe shume ekonomik.zgjat goxha

 • Anisa X. (blerës i verifikuar)

  Esht fantastik per fytyren sensitive dhe me tendenc akneike
  Largon shume mir makeup

 • Anxhela A.

  Super I mire

 • Kristi P. (blerës i verifikuar)

  Laresi me i mire per lekura akneike

 • Selma B.

  Laresi me i mire qe kam provuar. I pershtatshem per lekura mikse dhe akneike. Pas shpelarjes te le nje ndjesi butesie pa e thare lekuren.

 • Redina S. (blerës i verifikuar)

  Larsi me i mire🫶🏻

 • Xhuljana g.

  la roche nuk zhgenjen kurre.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART