- 5%

Holle – Organic Infant Formula PRE

Original price was: 2,100 Lekë.Current price is: 1,995 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Holle Organic Infant Formula PRE

Qumësht formulë për bebet që nga lindja. Ne ndryshim nga qumështi klasik i Holle nuk përmban maltodekstrinë si burim karbohidratesh por Laktozë. Lehtësisht e tretshme, pa gluten, pa sheqerna te shtuar dhe pa sojë.

Përmban të gjithë elementet ushqyes dhe vitaminat e nevojshme për bebet gjatë 6 muajve të parë të jetës. Nuk përmban yndyrna të dëmshme. Çertifikuar nga Demeter.

Karbohidrati i vetëm në përmbajtje është Laktoza.

Vendi i origjinës së përbërësve kryesorë: Gjermani

Përgatitja

Përgatitje e thjeshtë dhe e shpejtë.

Lani shishen dhe aksesoret 3-5 minuta para përdorimit.

Zieni ujin dhe lëreni të ftohet përafërsisht. 50°C. Mbushni gjysmën e ujit në shishe (shih tabelën e vakteve më poshtë për sasitë)

Matni sasinë e pluhurit sipas tabelës dhe vendoseni në shishe. Për ta bërë këtë, mbushni lugën matëse lirshëm dhe sheshojeni atë me pjesën e pasme të thikës.

Tundeni fuqishëm pluhurin dhe gjysmën e sasisë së ujit. Shtoni ujin e mbetur dhe tundeni sërish mirë. Lëreni të ftohet në temperaturën e pijes (37°C).

MoshaSasia e ujit (ml)Numri i lugëve matëseGati për t'u pirë (ml)Vakte në ditë
1. JaveSipas udhëzimit të mjekut
2. - 4. Javë9031005-7
2. Muajsh15051703-5
3.- 4 Muajsh18062004-5
Pas muajt të 421072304-5

Prodhimi: Për formulën e bebeve PRE Holle përdor qumështin e çmuar Demeter. Fermat Demeter punojnë sipas principeve biodinamike, në harmoni me natyrën, dhe respektojnë tiparet e kafshëve dhe bimëve. Kjo është garancia e Holle për qumësht të një cilësie të lartë në formulat e bebeve.

KUJDES:
QUMËSHTI I NËNËS ËSHTË USHQYERJA MË NATYRALE DHE E SHËNDETSHME PËR BEBEN, DUKE PËRFSHIRË TË GJITHË PËRBËRËSIT DHE VITAMINAT E NEVOJSHME. PRANDAJ HOLLE REKOMANDON USHQYERJEN ME GJI. PËR MË TEPËR KONTAKTI MIDIS NËNËS DHE FËMIJËS GJATË GJIDHËNIES PËRÇON NDJESINË E HARMONISË DHE KOMFORTIT. NE JU REKOMANDOJMË TË FLISNI ME MJEKUN OSE FARMACISTIN PËR RËNDËSINË E TË USHQYERIT ME GJI.

Firma

Holle

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

400g

Skimmed MILK 2 ¹, WHEY PRODUCT 1 (partly demineralized, WHEY POWDER), vegetable oils 1 (palm oil 1 ³, sunflower oil 1 , rapeseed oil 1 ), LACTOSE 1, calcium carbonate,, potassium chloride, oil from the microalgae Schizochytrium, sp.², oil from Mortierella Alpina, choline bitartrate, calcium salts, orthophosphoric acid, vitamin C, L-tyrosine,, sodium chloride, L-tryptophan, iron sulfate, zinc sulfate,, vitamin E, Magnesium carbonate, niacin, copper sulphate, pantothenic acid, vitamin A, vitamin B1, vitamin B6, manganese sulphate, potassium iodide, folic acid, sodium selenite,, vitamin K, vitamin D, biotin, vitamin B12, ¹ 100 g baby milk powder are made from 175 ml skimmed milk, manufactured, ² contains DHA (legally required for infant formula), ³from sustainable cultivation

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Holle – Organic Infant Formula PRE”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART