Zbritje

Mustela – Krem kundër skuqjes

(15 përshtypje mbi produktin)

680 Lekë1,120 Lekë

(123 Vitamin Barrier Cream – Creme Change)

Përkujdesje e plotë e lëkurës së të ndenjurave të bebes me 10% oksid zinku.

Përshkrimi i Produktit

Vetitë

 • Parandalon irritimet dhe skuqjet në çdo ndërrim pelene.
 • Qetëson që në aplikimin e parë.
 • Riparon lëkurën për një kohë të gjatë

123 Vitamin Barrier Cream nga Mustela është formuluar specifikisht për të vepruar mbi burimin e faktorëve shkaktarë të irritimeve dhe skuqjes dhe garanton kështu një efikasitet të trefishtë: parandalon, qetëson dhe rigjeneron.

123 Vitamin Barrier Cream

Tolerancë e lartë që prej lindjes

Kremi Vitamin Barrier Cream është testuar klinikisht në kushte ekstreme përdorimi, kështu që ju mund ta përdorni çdo ditë.

98% përbërës me origjinë natyrale:

 • Avocado Perseose
 • Alcacea Oxeoline
 • Sunflower oil distillate
 • Zinc oxide

Nuk përmban: konservuesë apo parfum

Testuar dermotologjikisht nën mbikqyrje pediatrike për siguri të plotë në përdorim.

Udhëzime mbi përdorimin

Që nga dita e parë e lindjes, aplikoni një shtresë të trashë kremi në të ndenjurat e thata dhe të pastra të bebes sa herë që e ndërroni atë.

Konsultohuni me mjekun nëse shfaqen lezione me lëngëzim apo që zgjasin në kohë.

Informacion Shtesë

Firma

Mustela

Mosha

Fëmijë

Forma

Tubet

Sasia

50ml, 100ml

Aqua/Water/Eau, Zinc Oxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Coco-Caprylate/Caprate, Polyglyceryl-2-Dipolyhydroxystearate, Glycerin, Cera Alba/Beeswax/Cire D’abeille, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Ethyl Linoleate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil Unsaponifiables, Magnesium Sulfate, Stearalkonium Hectorite, Levulinic Acid, Caprylyl Glycol, Capryloyl Glycine, Sodium Levulinate, Undecyl Dimethyl Oxazoline, Propylene Carbonate, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract

Pështypjet mbi produktin
 • 4.82
  vlerësime
 • 5 Yje
  82%
  4 Yje
  18%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
15 përshtypje për Mustela – Krem kundër skuqjes
 • Izabela M. (blerës i verifikuar)

  ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

 • Ornela M. (blerës i verifikuar)

  ??

 • Ada N. (blerës i verifikuar)

  E kam përdorur gjatë 3 muajve te parë për gocën dhe po vazhdoj ta përdor. Fëmija nuk ka patur skuqje në zonën e pelenave. Shumë i mirë.

 • Ada N. (blerës i verifikuar)

  Kam 7 muaj qe e perdor per gocen dhe jam shume e kenaqur.

 • Grisida B. (blerës i verifikuar)

  Kremi qe i kam perdorur djalit qe nga dita e pare e lindjes, eviton irritimet e lekures delikate dhe e mban gjithmone te bute:)

 • Sibjana H.

  Po behen gati 3 muaj qe po ia perdor djalit dhe me rezulton i mir persa i perket funksionit qe ka ,por do ishte ideale ai formati me i madh 150 ml sesa ky 50 ml pasi mbaron shume shpejt duke qene qe femija nderrohet gjate gjithe dites .

 • Junilda A.

  Fantastik

 • Krista G. (blerës i verifikuar)

  Eshte Pak vajor si krem por s mban lekuren shume mire

 • Klajdi C. (blerës i verifikuar)

  Eshte nje krem i lehte ne strukture, por qetesues dhe hidratues i mire.

 • FarmaCity F.

  ..

 • Jorida K. (blerës i verifikuar)

  Ja perdor vajzes qe prej lindjes te gjithe linjen e Musteles, eshte nje dashuri! Persa i perket kremit, e mban shume te bute, lehtesisht i aplikueshem dhe nuk ka skuqje. Do te ishte ideal nese do kishte ne formatin e madh pasi 50ml mbarojn shpejt!
  E super rekomandoj!

 • olketa t. (blerës i verifikuar)

  Ky dhe gjith produktet mustela i perdor goces jam shum e kenaqur .Super produkte cilesore

 • Kimberli F. (blerës i verifikuar)

  100 % rekomandim ia vlen per beben asnje irritim qe nga lindja dhe me cmim shume ekonomik.

 • Anxhela A.

  Super

 • Elisa Z. (blerës i verifikuar)

  Produktet e Musteles mi sugjeruan dhe jam vertet shume e kenaqur me to.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART