- 20%

La Roche Posay – Iso Urea

Original price was: 2,750 Lekë.Current price is: 2,200 Lekë.

Qumësht për lëkura të ashpra dhe të thata.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Psoriasis është një sëmundje kronike inflamatore e lëkurës.

Shkaqet:

 • Stresi
 • Puna jashtë orarit
 • Një shok psikologjik
 • Veshje që fërkon lëkurën
 • Ilaçe të veçanta
 • Një infeksion

ISO –UREA LAIT LISSANT

Ju vjen në ndihmë.

Qumësht trupi zbutës, hidratues kundra tharjes dhe ashpërsise së lëkurës. Pa paraben.

Ndihmon në heqjen e qelizave të vdekura te sipërfaqes së lëkurës dhe ul spektin granular të lëkurës, zbut ashpërsinë e lëkurës në trup, riforcon barrierat kutane dhe zbut diskomfortin e lëkurës.

Për lëkurë sensitive të thatë, të skuqur dhe të irrituar tek të rriturit. E përshtatshme për lëkurë me psoriasis. E përshtatshme për lëkurën e njerëzve me diabet.

Studimet e bëra në 40 pacientë diabetik kanë treguar se lëkura e tyre nuk shfaqte lezione.

Përthithet menjëherë nga lëkura, pa lënё shenja të yndyrës.

PЁRDORIMI

Aplikojeni një ose dy herë në ditë, duke e masazhuar butësisht, e preferueshme në lëkurë të pastër.

Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

200ml

AQUA, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, GLYCERIN, DIMETHICONE, UREA, PARAFFINUM LIQUIDUM, SODIUM LACTATE, CETEARYL ALCOHOL, PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, PROPYLENE GLYCOL, GLYCINE, STEARIC ACID, DIMETHICONOL, SODIUM HYDROXIDE, PALMITIC ACID, DISODIUM EDTA, HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID, XANTHAN GUM, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, TOCOPHEROL, PHENOXYETHANOL, CHLORHEXIDINE DIGLUCONATE, PARFUM

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “La Roche Posay – Iso Urea”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART