Zbritje

La Roche Posay – Lipikar Lait Urea 10%

2,048 Lekë2,624 Lekë

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay – Lipikar Lait Urea 10%

La Roche Posay Lipikar Urea 10% është locion hidratues trupi me veprim të trefishtë me 10% ure që hidraton lëkurën e thatë. Ofron hidratim të pasur që zgjat deri në 48 orë. I përshtatshëm për fëmijë dhe të rritur vetëm për përdorim në trup.

Përbërësit aktiv

 • Ure 10%: Jep efekt natyral keratolitik për të përmirësuar rinovimin e qelizave të lëkurës – lëkura bëhet më e lëmuar – ruhet hidratimi i saj.
 • Alantoina: Qetëson ndjenjën e acarimit. Hidraton thellësisht lëkurën duke mbajtur ujin dhe stimulon rigjenerimin e qelizave.
 • Galpi shea: Ofron një sasi ideale të acideve yndyrore për lëkurën.

Përfitimet kryesore

 • Redukton ndjesinë e kruarjes, skuqjen dhe tharjen e lëkurës.
 • Rikthen elasticitetin e lëkurës.
 • Hidraton dhe zbut edhe lëkurën shumë të thatë.
 • Parandalon rishfaqjen e acarimit për 48 orë.
 • I përshtatshëm për hiperkeratozë dhe psoriasis.
 • Testuar nën kontroll dermatologjik.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një ose dy herë në ditë me lëvizje të buta masazhi në lekurë të pastër. Mos e aplikoni në fytyrë.

Kujdes! Vetëm përdorim i jashtëm. Mbajeni në vend të thatë dhe të freskët larg fëmijëve. Shmangni përdorimin 12 muaj pas hapjes.

Info. Shtesë

Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pompë

Sasia

200ml, 400ml

AQUA / WATER / EAU • UREA • GLYCERIN • BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER • BRASSICA CAMPESTRIS SEED OIL / RAPESEED SEED OIL • DICAPRYLYL CARBONATE • ISOPROPYL PALMITATE • PENTYLENE GLYCOL • GLYCINE • CETEARYL ALCOHOL • SILICA • STEARIC ACID • ALLANTOIN • SORBITAN OLEATE • SORBITAN TRISTEARATE • GLYCERYL STEARATE • PEG-100 STEARATE • PEG-20 METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE • ISOHEXADECANE • SODIUM HYDROXIDE • SODIUM LACTATE • MYRISTIC ACID • PALMITIC ACID • MANNOSE • HYDROXYACETOPHENONE • HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID • CAPRYLYL GLYCOL • CITRIC ACID • TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE • XANTHAN GUM • POLYSORBATE 80 • ACRYLAMIDE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER • ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER • TOCOPHEROL • PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE • CHLORHEXIDINE DIGLUCONATE (F.I.L. N70025104/1).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “La Roche Posay – Lipikar Lait Urea 10%”

LART