- 20%

La Roche Posay – Effaclar A.I.

(4 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 2,460 Lekë.Current price is: 1,968 Lekë.

Trajtues lokal për fytyra të yndyrshme me parregullsi.

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay – Effaclar A.I.

Trajtues lokal për fytyra të yndyrshme me parregullsi.

Pastron parregullsitë në  thellësi.

Parandalon shenjat në lekurë.

Trajtues lokal intensiv i cili pastron në thellësi parregullsitë për të përshpejtuar përthithjen dhe për të parandaluar shenjat e mbetura:

 • Niacinamide ndalon  evolimin e shpërthimeve;
 • Kombinimi i Olamine Piroctone dhe Glycacil pastron burimet bakteriale për  të  parandaluar parregullsitë;
 • Mikroeksfoliuesi LHA dhe  Uji Termal riparues  La Roche Posay  aktivizon procesin rigjenerues të lëkurës;
 • Formulë pa paraben;

Aplikojeni lokalisht derisa parregullsitë të zhduken. EFFACLAR A.I mund ta përdorni përpara se të vendosni makijazhin.  Jo komedogjen .

Për lëkurë të yndyrshme të prirur drejt imperfeksioneve dhe njollave. Përkujdesje shënjestruese për njollat. E përshtatshme për lëkurë sensitive.

Përkujdesje lokale intensive e cila ka aftësinë të pastrojë në thellësi imperfeksionet duke përshpejtuar riabsorbimin dhe parandalimin e shenjave. Ky produkt ndalon evoluimin e shperthimeve të akneve dhe ndihmon në pastrimin e burimit bakterial. Përmban LHA, Ujë Termal La Roche Posay, Niacinamide dhe një kombinim të piroctone olamine dhe glycacilit.

PЁRDORIMI

Aplikojeni  në  zonat e prekura nga aknet në  mëngjes dhe në  mbrëmje.E përshtatshme  si  bazë makijazhi.

Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

15ml

AQUA / WATER, CYCLOHEXASILOXANE, ISONONYL ISONONANOATE, PROPYLENE GLYCOL, ISOHEXADECANE, NIACINAMIDE, PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, CETYL ALCOHOL, MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE, CARBOMER, SODIUM HYDROXIDE, CAPRYLOYL GLYCINE, CAPRYLOYL SALICYLIC ACID, CITRIC ACID, XANTHAN GUM, ACRYLATES COPOLYMER, SALICYLIC ACID, IODOPROPYNYL BUTYLCARBAMATE, CHLORHEXIDINE DIGLUCONATE, PIROCTONE OLAMINE, PARFUM / FRAGRANCE

Pështypjet mbi produktin
 • 4.4
  vlerësime
 • 5 Yje
  40%
  4 Yje
  40%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
4 përshtypje për La Roche Posay – Effaclar A.I.
 • . (blerës i verifikuar)

  Mjafton te vendoset fare pak nga ky krem ne zonat problematike te fytyres ne mbremje, dhe ne mengjes ne varesi te llojit te aknes ose eshte perthare pjeserisht ose eshte sheruar plotesisht. Une kam fytyre shume te ndjeshme prandaj e kam perdorur vetem ne mbremje, pasi gjate dites mund te krijoje edhe pak skuqje.

 • Mihaila M. (blerës i verifikuar)

  Nje produkt fantastik dhe shum i efektshem i cili vihet re ne ditet e para te perdorimit aknet dhe shenjat largohen menjehere

 • Iljada B.

  Do pak koh ti perthaj aknet,por edhte efikas

 • Olkida N. (blerës i verifikuar)

  Super i mire,fantastik.Jeni me te miret.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART