- 20%

La Roche Posay – Toleriane Sensitive Creme

Original price was: 2,975 Lekë.Current price is: 2,380 Lekë.

Përkujdesje qetësuese, mbrojtëse për lëkura të irrituara dhe të thata.

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay – Toleriane Sensitive Creme

La Roche-Posay Tolériane është një krem ​​pa aromë, pa alkool, i rekomanduar për lëkurat ultra-të ndjeshme ose alergjike të të gjithë familjes, madje edhe të foshnjave. Formula e saj është një risi e vërtetë: e pastër, pa kompromis dhe shumë e sigurt, e reduktuar në maksimum, me një minimum përbërësish dhe nuk përmban asnjë substancë potencialisht irrituese ose alergjike.

Formula e saj ofron një fuqi qetësuese intensive falë Neurosensine, një përbërës aktiv që synon mekanizmat e acarimeve kutane. Ky veprim qetësues përmirësohet falë shoqërimit me ujin termik të La Roche-Posay, natyrshëm qetësues dhe anti-irritues. Përmban glicerinë e cila hidraton për 48 orë, ceramide e cila rregullon dhe mbron barrierën e lëkurës dhe gjithashtu vitaminës B3.

Jo-komedogjene. Tolerancë ultra e lartë. Testuar në lëkurë alergjike. 0% paraben, parfum, alkool, bojë, lanolinë.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në fytyrë dhe qafë në mëngjes dhe ose në mbrëmje.

Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

40ml

Aqua (Water), Isocetyl Stearate, Coco-Caprylate/Caprate, Squalane, Butyrospermum Parkii Butter/Shea Butter, Glycerin, Propanediol, Cetyl Alcohol, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Glyceryl Stearate, Pentylene Glycol, Peg-100 Stearate, Niacinamide, Cetearyl Alcohol, Sodium Hydroxide, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “La Roche Posay – Toleriane Sensitive Creme”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART