Benzolait AZ 10

2,350 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Emulxhel me përmbajtje Benzoilperoksid 10% dhe Azeoglicine 30% për lëkurat e yndyrshme me tendencë akneike. Falë strukturës së saj të veçantë në trajtë xheli dhe falë pranisë së benzoilperoksidit 10%, favorizojnë formimin e një filmi mbrojtës në lëkurat e yndyrshme me tendencë akneike, duke parandaluar kolonizimin nga ana e agjentëve patogjenë. Prania e Acidit Azelaik (Azeoglicina e titulluar 30%) i jep produktit një veprim normalizues të yndyrës.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një sasi të vogël në aknet ose pikat e zeza, një herë në ditë, e preferueshme në darkë, ose sipas këshillës së mjekut, pas larjes së duhur të zonave që duhet të trajtohen. Favorizoni përthithjen duke e masazhuar lehtësisht.

Kujdes
Përdorim i jashtëm. Benzolait zakonisht tolerohet mirë. Eshtë e mundur që pas aplikimit të produktit të keni një djegie të lehtë ose skuqje. Mos e aplikoni në lëkurë të irrituar ose të dëmtuar. Evitoni kontaktin me sytë ose mukozën. Në rast se produkti  vjen në kontakt me syte shplajini menjëherë me ujë të ftohtë. Mbajeni larg fëmijëve.

Pas përdorimit mbylleni mire tapën. Ruajeni në një vend të thatë, larg dritës, në temperaturë 5°C – 30°C.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Roydermal

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

30ml

Aqua (water); potassium azelaoyl diglycinate; benzoylperoxyde; Ethoxydiglycol; propylene glycol; aloe barbadensis (aloe vera) gel; polyacrylamide / C13-14 isoparaffin / laureth 7; simmondsia chinensis (jojoba) oil; helianthus annuus (sunflower) seed oil; glycerin; sulfur; panthenol; laminaria okroleuca (kelp) extract; allantoin; carboxymethyl chitosan; ichthammol; citrus medica limonum (lemon) oil; citrus grandis (grapefruit) oil; chamomilla recutita (chamomile) extract; arctium lappa (great burdock) extract; melaleuca alternifolia (tea tree) oil; undecylenic acid; polyaminopropyl biguanide; Bha / BHT; imidazolidinyl urea; dmdm hydantoin. Tube

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Benzolait AZ 10”

LART