Benzolait AB 5

(1 përshtypje mbi produktin)

2,150 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Emulxhel për përdorim lokal për lëkurat me tendencë për akne, me baze Benzoilperoksid 5%,  Biguanide (PHMB).
Xhel për lëkura të yndyrshme me tendencë akneike dhe të predispozuara për formimin e puçrrave dhe pikave të zeza. Jo komedogjenik, me bazë benzoilperoksidi dhe biguanide (PHMB). Produkti ka një veprim barriere duke parandaluar agjentët e jashtëm dhe kolonizimin nga ana e agjentëve patogjenë.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një sasi të vogël në aknet ose pikat e zeza, një herë në ditë, e preferueshme në darkë, ose sipas këshillës së mjekut, pas larjes së duhur të zonave që duhet të trajtohen. Favorizoni përthithjen duke e masazhuar lehtësisht.

Kujdes

Përdorim i jashtëm. Benzolait zakonisht tolerohet mirë. Eshtë e mundur që pas aplikimit të produktit të keni një djegie të lehtë ose skuqje. Mos e aplikoni në lëkurë të irrituar ose të dëmtuar. Evitoni kontaktin me sytë ose mukozën. Në rast se produkti  vjen në kontakt me syte shplajini menjëherë me ujë të ftohtë. Mbajeni larg fëmijëve.

Pas përdorimit mbylleni mire tapën. Ruajeni në një vend të thatë, larg dritës, në temperaturë 5°C – 30°C.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Roydermal

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

E yndyrshme

Forma

Tubet

Sasia

30ml

Ingredients: aqua [Water], Cyclopentasiloxane, Benzoyl peroxide, Ethoxydiglycol, Glycerin, Sodium chloride, Aloe barbadensis leaf juice, PEG / PPG-20/15 dimethicone, Propylene glycol, Dimethiconol, Lysine carboxy- methyl cysteinate, Lysine thiazolidine carboxylate, Olea europaea (Olive ) fruit oil, Panthenol, Simmondsia chinensis (Jojoba) seed oil, Sodium polyacrylate, Imidazolidinyl urea, Polyaminopropyl biguanide, Caprylic / capric triglyceride, Chamomilla recutita (Matricaria) flower extract, Allantoin, Citrus medica (Lemon) peel oil, Citrus grandis (Grapefruit) peel oil, Ichthammol, Arctium lappa root extract, DMDM ​​hydantoin, Undecylenic acid, Laminaria ochroleuca extract, BHA, BHT, Melaleuca alternifolia (Tea tree) leaf oil, Chitosan PCA, Tocopheryl acetate, Hydroxyethylcellulose, d, l-limonene , d-Limonene, Citral.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  50%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Benzolait AB 5
 • .

  ??

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART