- 20%

Noreva – Actipur Tinted Light (SPF 50+)

Original price was: 3,000 Lekë.Current price is: 2,400 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Noreva Actipur Tinted Light (Spf 50+)

Një formulë që kombinon një trajtim dhe një nivel të lartë mbrojtjeje nga dielli për të korrigjuar njollat, për ti maskuar ato dhe për të mbrojtur lëkurën e ndjeshme, të prirur ndaj akneve nga dielli!

Një formulëe cila purifikon lëkurën, rregullon sekretimin e sebumit dhe kufizon përhapjen e baktereve, duke qetësuar dhe matifikuar lëkurën. Me teknologjinë Pure Color HD, pigmente natyrale të mikrokapsuluara, ky produkt maskon papërsosmëritë dhe shenjat menjëherë dhe me një efekt afatgjatë. Ky trajtim siguron hidratim 9-orësh dhe një nivel të lartë mbrojtjeje nga dielli për të mbrojtur lëkurën dhe për të parandaluar shfaqjen e papërsosmërive të reja.

Një formulë unike me pigmente me origjinë natyrale për mbulim dhe efekt matifikues. Përveç kësaj, formula është e përbërë nga fitosfingosinë për të pastruar dhe qetësuar. Niveli i tij i lartë i mbrojtjes nga dielli garantohet nga një kombinim i filtrave me spektër të gjerë për të mbrojtur lëkurën dhe për të parandaluar imperfeksionet.

Veçoritë e produktit:

 • Teksturë e lehtë me një përfundim jo të yndyrshëm
 • Qëndrueshmëri të gjatë
 • I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme
 • Hidratim për 8 orë
 • Nivel shumë i lartë mbrojtjeje nga dielli dhe veprim korrigjues

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mënyrë të barabartë në fytyrë dhe qafë në mëngjes. Riaplikoni shpesh mbrojtjen nga dielli në rast ekspozimi të zgjatur. Ekspozimi i tepërt në diell është i dëmshëm për shëndetin tuaj.

Firma

Noreva

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

30ml

SPF

50+

AQUA (WATER), CYCLOPENTASILOXANE, TITANIUM DIOXIDE [NANO], ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, CI 77891 (IRON OXIDE), ZINC OXIDE [NANO], PROPANEDIOL, POLYSILICONE-15, DIMETHICONE, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER , ALUMINUM HYDROXIDE, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, BIS-PEG/PPG-14/14 DIMETHICONE, BISABOLOL, LARIX EUROPAEA WOOD EXTRACT, OENOTHERA BIENNIS OIL, CERAMIDE AP, PHYTOSPHINGOSINE, CHOLESTEROL, CERAMIDE NP, CERAMIDE EOP, STEARIC ACID, CI 77492 (IRON OX IDE ), MAGNESIUM SULPHATE, FRAGRANCE, CAPRYLYL GLYCOL, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM BENZOATE, PROPYLENE CARBONATE, BENTONITE, CI 77491 (IRON OXIDE), POTASSIUM SORBATE, CHLORPHENESIN, DISODIUM EDTA, CI 77499 (IRON OXIDE), XANTHAN GUM, CAPRYLHYDROXAMIC ACID, GLYCERIN , DIMETHICONOL, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, SODIUM POLYACRYLATE, DISODIUM STEAROYL GLUTAMATE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, PHENYLPROPANOL, BHT, PHENOXYETHANOL, CARBOMER, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, TRI ISOPROPANOLAMINE, TOCOPHEROL.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Noreva – Actipur Tinted Light (SPF 50+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART