Benzolait – AB 1 Shkumë pastruese

(1 përshtypje mbi produktin)

1,950 Lekë

(AB 1 Mousse)

Shkumë, me bazë benzoilperoksid 1%

 

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Shkumë, me bazë benzoilperoksid 1%, këshillohet për lëkurat e yndyrshme me tendencë akneike dhe të predispozuara për formimin e puçrrave dhe pikave të zeza. Krijon një barrierë lipo-rregulluese në fazën e shplarjes duke parandaluar shtimin e agjentëve bakterialë.

Tundeni para përdorimit. Gjatë shtypjes së flakonit mbajeni në pozicion vertikal. Lageni më përpara zonën që do trajtoni, masazhojeni me një sasi të mjaftueshme shkume dhe lëreni të veprojë. Shplajeni mirë me ujë.

Kujdes
Përdorim i jashtëm. Benzolait zakonisht tolerohet mirë. Eshtë e mundur që pas aplikimit të produktit të keni një djegie të lehtë ose skuqje. Mos e aplikoni në lëkurë të irrituar ose të dëmtuar. Evitoni kontaktin me sytë ose mukozën. Në rast se produkti  vjen në kontakt me syte shplajini menjëherë me ujë të ftohtë. Mbajeni larg fëmijëve.

Pas përdorimit mbylleni mire tapën. Ruajeni në një vend të thatë, larg dritës, në temperaturë 5°C – 30°C.

Kohëzgjatja e produktit pas hapjes: 6 muaj.

Firma

Roydermal

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me pompë

Lloji i lëkurës

E yndyrshme

Sasia

150ml

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Benzolait – AB 1 Shkumë pastruese
 • Iljada B.

  E kam perdorur per aknet e shpines dhe eshte super

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART