Evdermia – Caladerm Cleanser For Oily Acne-Prone Skin

1,350 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Caladerm Cleanser For Oily Acne-Prone Skin

Evdermia Caladerm Cleanser është një pastrues për lëkurë mikse, të yndyrshme dhe me akne,  i përshtatshëm për të gjitha llojet e akneve.

Përmban përbërës aktivë si:

 • Ekstrakti Saw palmetto: i cili bllokon veprimin e enzimës 5α reduktazë (e nevojshme për shndërrimin e testosteronit në dihidrotestosteron) duke rezultuar në një reduktim të sekretimit të sebumit.
 • Acidi salicilik: ka një efekt keratolitik dhe antimikrobik, largon sebumin dhe redukton njollat.
 • Dermosoft dacalact: ka veti antimikrobike dhe veprim kundër akneve.
 • Dermofeel P-30, Panthenol, Glicerinë: ofrojnë hidratues, shërues, veprim kundër tharjes dhe ndihmojnë në ruajtjen e elasticitetit të lëkurës.
  Me fjalë të tjera, pastron poret dhe redukton prodhimin e sebumit. Ka veti antimikrobiale, ruan nivelet e lagështisë së lëkurës.
 • Pastron tërësisht, nuk e than lëkurën
 • Hidraton
 • Respekton florën e lëkurës
 • Veprim antimikrobik
 • Për lëkurë të yndyrshme, të prirur ndaj akneve.
 • I përshtatshëm për të gjitha moshat.

Produkt i testuar mikrobiologjikisht, pa SLES & SLS, pa aromë, pa alergjen, gjithashtu nuk përmban paraben.

Udhëzime mbi përdorimin

Dy herë në ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje.
Për një rezultat ideal, mund të kombinohet me përdorimin e pjesës tjetër të produkteve të sCaladerm (Maska, Locion, Krem).

Firma

Evdermia

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me pompë

Sasia

200ml

Aqua (Water), Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Decyl Glucoside, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Sodium Chloride, Sodium Caproyl/lauroyl Lactyl Lactate, Pca Glyceryl Oleate, Salicylic Acid, Glyceryl Oleate, Glycerin, Parfum (Fragrance), Sodium Lauroyl Glutamate, Panthenol , Serenoa Serrulata Fruit Extract, Potassium Sorbate, Sorbic Acid, Sodium Hydroxide.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Evdermia – Caladerm Cleanser For Oily Acne-Prone Skin”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART