- 15%

La Roche Posay – Spraj hidratues, mbrojtës për lëkura të ndjeshme (SPF 50+)

2,295 Lekë

Anthelios Anti-Shining Invisible Fresh Mist (SPF 50+)

I përshtatshëm për lëkura intolerante dhe të ndjeshme nga dielli. Spray praktik La Roche Posay përmban ujë termal që freskon dhe hidraton lëkurën në çdo aplikim.

Efekti matifikues e bën të përshtatshëm edhe për lëkura të yndyrshme.

In stock

Përshkrimi i Produktit

La Roche-Posay Anthelios Anti-Shining Invisible Fresh Mist SPF 50+ është një mbrojtje shumë e lartë nga dielli në formë spraj, e formuluar specifikisht për lëkurat e ndjeshme ndaj diellit.

Sistemi filtrues i patentuar me Mexoplex mbron lëkurën nga rrezet UVA dhe UVB. Pa paraben.

AIRLICIUM Technology : Mikro-grimcat matifikuese përthithin menjëherë dhe kontrollojnë të gjithë burimet e yndyrës (yndyra, djersa dhe lagështia)

 • Tolerancë e lartë për lëkurat e ndjeshme: produktet e testuara nën kontroll dermatologjik në lëkura të ndjeshme.
 • E pasur me ujë termal La Roche-Posay termal, i cili është efikas kundër radikaleve të lira që mund të krijohen nga rrezet UVA-UVB

Udhëzime mbi përdorimin

Tundeni mirë. Para ekspozimit në diell, sprucojeni në të gjithë fytyrën me lëvizje horizontale me një largësi minimumi 15cm nga fytyra. Mbyllni sytë dhe buzët gjatë aplikimit.

Firma

La Roche Posay

Forma

Tubet

Linja

Anthelios

Lloji i lëkurës

E thatë, Normale, Mikse, E yndyrshme

Mosha

Të gjithë

Sasia

75ml

SPF

50+

Butane Aqua/Water Homosalate Octocrylene Glycerin Dimethicone Ethylhexyl Salicylate Dicaprylyl Carbonate Nylon – 12 Diisopropyl Sebacate Butyl Methoxydibenzoylmethane Styrene/Acrylates Copolymer p-Anisic Acid Caprylyl Glycol Carnosine Cyclohexasiloxane Disodium EDTA Drometrizole Trisilioxane Ethylhexyl Triazone Mel/Honey Methyl Methacrylate Crosspolymer PEG-32 PEG-8 Laurate Pentylene Glycol Phenoxyethanol Poly C10-30 Alkyl Acrylate Polyglyceryl -6 Polyricinoleate Propylene Glycol Silica Siliylate Sodium Chloride Sodium Saccharin Tocopherol Parfum/Fragrance (Code FIL C192648/1)

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “La Roche Posay – Spraj hidratues, mbrojtës për lëkura të ndjeshme (SPF 50+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART