Evdermia – Caladerm Lotion

1,950 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Caladerm Lotion For Acne Prone Skin

Locioni Evdermia Caladerm është një locion për lëkurat e yndyrshme, por edhe për lëkurat me akne. Ka veprim seborregullues dhe keratolitik, ndërsa hidraton dhe redukton skuqjen. Përmirëson strukturën dhe pamjen e lëkurës, falë vetive rigjeneruese. Përmban acid salicilik, aloe vera, vaj eukalipti dhe tea tree il.

 • Locion për lëkurë të yndyrshme dhe akne
 • Rregullues i sebumit
 • Redukton skuqjen
 • I përshtatshëm për fytyrën, shpinën, dhe dekoltene.
 • Përmirëson pamjen dhe elasticitetin e lëkurës.
 • I testuar dermatologjikisht. I përshtatshëm për fëmijë mbi 10 vjeç.

Përbërësit aktivë:

 • Acid Azelaik 
 • Acid Salicilik 
 • Ekstrakt Saw Palmeto
 • Vaj Eukalipti 
 • Tea Tree Oil
 • Nikotinamide
 • Unimoist U-125 
 • Pantenol 
 • Alantoinë

Udhëzime mbi përdorimin

Locioni Caladerm mund të aplikohet me pambuk, një ose dy herë në ditë në zonat problematike me anë të një tamponi pambuku. Nuk ka nevojë të lahet.

Firma

Evdermia

Mosha

10+

Lloji i lëkurës

Akneike, E yndyrshme

Forma

Shishe

Sasia

200ml

Azelaic Acid, Salicylic Acid, Saw Palmeto Extract, Eucalyptus Oil, Tea Tree Oil, Nicotinamide, Unimoist U-125, Panthenol, Allantoin. Paraben free

Aqua (Water), Alcohol Denat, Azelaic Acid, Glycerin, Polysorbate 20, Salicylic Acid, Sodium Hydroxide, Panthenol, Parfum (Fragrance), Niacinamide, Vitex Agnus Castus Extract, Allantoin, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Disodium Edta, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Urea, Eucalyptus Globulus Oil, Saccharide Hydrolysate, Serenoa Serrulata Fruit Extract, Magnesium Aspartate, Glycine, Potassium Sorbate, D-limonene, Alanine, Phenoxyethanol, Creatinine, Benzyl Alcohol, Sorbic Acid, Dehydroacetic Acid.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Evdermia – Caladerm Lotion”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART