- 30%

Rilastil – Acnestil shkumë pastruese

1,463 Lekë

(Acnestil Face Cleaning Mousse)

E indikuar për higjenën e përditshme të lëkurave mikse, të yndyrshme dhe me tendencë për akne

Përshkrimi i Produktit

Acnestil shkumë pastruese e indikuar për higjenën e përditshme të lëkurave mikse, të yndyrshme dhe me tendencë për akne, me përqendrim të ulët të lëndëve tensioaktive dhe e pasur me përbërës specifik aktivë dhe Acid Hialuronik.

Ajo siguron një pastrim të lëkurës pa prishur filmin hidrolipidik, pra duke ruajtur hidratimin natyral.

– Potassium Azeloyl Diglycinate: rregullon aktivitetin e gjëndrrave të yndyrës.
– Oligopeptide 10, Chlorhexidine digluconate: reduktojnë kolonizimin bakterial në folikula.
– Sistem pastrues i butë: pastron butësisht duke respektuar lëkurën e ndjeshme dhe të inflamuar
– Acidi hialuronik, Pantenol, Xylitol: hidratojnë lëkurën

Shiko dhe kremin hidratues të të njejtës linjë: Acnestil Krem Hidratues

Përdorimi: Shtypeni sprayn 2-3 herë, aplikojeni në fytyrë të lagur, masazhojeni lehtësisht dhe shplajeni.

 • Pa SLS, SLES, paraben, parfum, ngjyrues dhe derivate të grurit
 • Hipoalergjik
 • Jo komedogjenik
 • I testuar klinikisht
 • I testuar për Nikel, Kobalt, Krom, Paladium dhe Mërkur

 

0/5 (0 Reviews)
Firma

Rilastil

Aqua (Water) ● Propylene Glycol ● Disodium Cocoamphodiacetate ● C12-13 Pareth-9 ● Sodium Cocoyl Isethionate ● Sodium Methyl Cocoyl Taurate ● Sodium Lauroamphoacetate ● Citric Acid ● Tocopheryl Acetate ● Niacinamide ● Panthenol ● Xylitol ● Potassium Azeloyl Diglycinate ● Zinc PCA ● Dipotassium Glycyrrhizate ● Sodium Salicylate ● Copper PCA ● Sodium Hyaluronate ● Oligopeptide-10 ● Propanediol ● Sodium Chloride ● Chlorhexidine Digluconate ● Phenoxyethanol ● Ethylhexylglycerin ● Sodium Benzoate.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Rilastil – Acnestil shkumë pastruese”

LART