- 20%

La Roche Posay – Pure Niacinamide Serum

(1 përshtypje mbi produktin)

4,640 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay Pure Niacinamide Serum

Një serum i koncentruar i përsosur për të luftuar njollat e errëta edhe në lëkurat më të ndjeshme.

Ky produkt është i pasur me 10% Niacinamide, një përbërës aktiv me një aftësi të fortë për të barazuar tonin e lëkurës, ky përbërës lehtëson hiperpigmentimin e lëkurës, duke e zbardhur atë, ndërsa lëkura fiton një pamje shumë më rrezatuese dhe për më tepër riparohet barriera e saj mbrojtëse natyrale.

Nga ana tjetër, prania e 5% Hepes sjell eksfolim të butë të lëkurës duke bërë që tekstura e lëkures të bëhet më e lëmuar dhe më uniforme.

Së fundi, Acidi Hialuronik e lë lëkurën shumë më të hidratuar. Përveç kësaj, lëkura fiton një efekt të lehtë ngopjeje që sjell zbutjen e linjave të holla në fytyrë.

Ky serum ndriçon lëkurën duke reduktuar shfaqjen e njollave të errëta në lëkurë, hidraton intensivisht, zbut dhe qetëson, ka një formulë hipoalergjike të përshtatshme për lëkurë shumë të ndjeshme.

Formula minimaliste është krijuar për lëkurën e ndjeshme dhe nevojat e saj.

Një serum i përshtatshëm për lëkurën e yndyrshme, të prirur për akne dhe rosacea, dhe për shumicën e llojeve të lëkurës.

Përbërësit kryesorë:

 • 10% Niacinamide: është një përbërës aktiv që rrit aktivitetin e përbërësve të tjerë aktivë kundër papërsosmërive dhe redukton irritimin e lëkurës duke e qetësuar atë. Gjithashtu ndihmon në zbutjen e hiperpigmentimeve në lëkurë.
 • 5% Hepes: stimulon enzimat natyrale në lëkurë për të prishur lidhjen midis qelizave sipërfaqësore, duke rezultuar në një eksfolim të butë që heq më shpejt qelizat e pigmentuara.
 • Acidi hialuronik: jo vetëm që e hidraton thellësisht lëkurën, por gjithashtu e mbush atë duke e mbajtur lëkurën të hidratuar ndërsa ndihmon në reduktimin e linjave të imta dhe rrudhave.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes dhe/ose në mbrëmje në fytyrë dhe qafë përpara se të hidratoheni. Nëse është e nevojshme, i përshtatshëm për përdorim edhe në duar. Përdoreni së bashku me një produkt të përditshëm mbrojtës ndaj rrezeve të dëmshme UV.

Shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë.

Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Sasia

30ml

Forma

Flakon me pikatore

Aqua / Water / Eau, Niacinamide, Glycerin, Alcohol Denat., Hydroxyethylpiperazine Ethane Sulfonic Acid, Dimethicone, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Octyldodecanol, Peg-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Tin Oxide, Sorbitan Oleate, Dimethiconol, Cetearyl Ethylhexanoate, Isohexadecane, Sodium Hyaluronate, Phenylethyl Resorcinol, Poloxamer 338, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium Edta, Isopropyl Myristate, Citric Acid, Xanthan Gum, Polysorbate 80, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Tocopherol, Phenoxyethanol, Mica, Ci 77891 / Titanium Dioxide, Parfum / Fragrance

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për La Roche Posay – Pure Niacinamide Serum
 • .

  Produkt shum i mire . Ne pak kohe perdorim zbeh njollat kafe ne fytyre . Super e gjithe linja !

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART