- 30%

Avene – Cleanance krem për lëkura të yndyrshme (SPF 50+)

(2 përshtypje mbi produktin)

2,030 Lekë

Përkujdesje mbrojtëse nga dielli për lëkura me probleme dhe akne.

Përshkrimi i Produktit

Avene – Cleanance krem për lëkura të yndyrshme (SPF 50+)

Cleanance SPF 50+ me kompleksin fotombrojtës Sunsitive® mundëson një mbrojtje të gjerë në spektrin UVB-UVA, të qëndrueshme dhe efektive me një pranueshmëri të lartë nga lëkura.

 • Përmban 4 filtra mbrojtës
 • Përmban kompleksin antioksidant (Pre-tocopheryl + Pro-taurine), për një mbrojtje qelizore nga stresi oksidativ
 • Ujë termal Avene i njohur për vetitë zbutëse dhe qetësuese.

Falë teksturës të veçantë të produktit, Cleanance SPF 50+ lë një shtresë të padukshme në lëkurë. E pasuruar me Monolaurine, një përbërës sebo-rregullator,ndihmon në matifikimin e lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin

Vendosni produktin foto-mbrojtës para ekspozimit në diell. Rinovoni shpesh aplikimin për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas djersitjes ose notit. Shmangni ekspozimin në diell midis orës 12:00 dhe 4:00 pasdite. Përdorimi i një produkti kremi kundër diellit nuk duhet t’ju ​​inkurajojë të qëndroni gjatë në diell.

 

Firma

Avene

Linja

Avene Sun Protection, Cleanance

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Sensitive, E yndyrshme

Forma

Tubet

Sasia

50ml

SPF

50+

Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua). C12-15 Alkyl Benzoate. Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol [Nano]. Water (Aqua). Diisopropyl Adipate. Isodecyl Neopentanoate. Silica. Dicaprylyl Carbonate. Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine. Diethylhexyl Butamido Triazone. Aluminum Starch Octenylsuccinate. Butyl Methoxydibenzoylmethane
Potassium Cetyl Phosphate. Decyl Glucoside. 1,2-Hexanediol. C10-18 Triglycerides. Glyceryl Laurate. Vp / Eicosene Copolymer. Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer. Benzoic Acid. Butylene Glycol. Caprylic / Capric Triglyceride. Disodium Edta. Fragrance (Perfume). Glyceryl Behenate. Glyceryl Dibehenate. Glyceryl Stearate. Oxothiazolidine. Peg-100 Stearate. Propylene Glycol. Sodium Benzoate. Tocopherol. Tocopheryl Glucoside. Tribehenin. Xanthan Gum. Zinc Gluconate

Pështypjet mbi produktin
 • 4.33
  vlerësime
 • 5 Yje
  67%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  33%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për Avene – Cleanance krem për lëkura të yndyrshme (SPF 50+)
 • Iljada B.

  Pervec mbrojtjes nga ana estetike le shume whitecast

 • Marseda M. (blerës i verifikuar)

  Super per fytyren e yndyrshme

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART