Ginexid – Larës intim

(1 përshtypje mbi produktin)

1,400 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Formulimi specifik i Ginexid mundëson formimin e një shkume të butë, me një tolerueshmëri të lartë, e cila lejon një pastrim efektiv edhe në prani të patologjive (vulviti bakterial dhe mykotik, vaginiti specifik dhe jo specifik) ose acarimet të zonës perianogjenitale.

Falë formulimit pa ngjyrues, konservues dhe surfaktantë agresivë, pastron në mënyrë delikate dhe tolerohet mirë edhe në përdorim të zgjatur. Eshtë e dobishme në të gjitha situatat me rrezik më të madh infektiv (pishina, palestra, plazhe, përdorimi i veshjeve sintetike, përdorimi i tamponeve, pas marrëdhënieve seksuale), në veçanti periudhat e jetës së femrës (shtatzënia, pas lindjes, cikli menstrual) ose në profilaksinë para dhe pas operacionit në kirurgjinë gjinekologjike. Shkuma pastruese Ginexid, për më tepër, falë formulimit specifik të saj ajo kryen një veprim antibakterial përmes parandalimit të përhapjes së mikrobit.

Indikimet

Shkuma pastruese Ginexid në pH 4.5 indikohet për higjienë intime ditore edhe në prani të patologjive (vulviti bakterial dhe kërpudhat) dhe / ose në shoqërim me trajtime specifike.

Udhëzime mbi përdorimin

Tundeni para perdorimit. Pastroni mukozat gjenitale dhe shplajeni me ujë.

 

0/5 (0 Reviews)
Firma

Farma-Derma

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me pompë

Sasia

150ml

Ingredients: aqua, disodium laureth sulfosuccinate, butane, ammonium lauryl sulfate, Chamomilla recutita flower water, Hamamelis virginiana leaf water, isobutane, propane, sodium chloride, cocamidopropyl betaine, lactic acid, undecylenamidopropyl betaine, PEG-12 dimethicone, parfum, menthol, polyquaternium-44, chlorhexidine digluconate, Melaleuca alternifolia leaf oil, limonene.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Ginexid – Larës intim
 • .

  E perdor dhe me Ka zgjidh pune

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART