Zbritje

Avene – Cleanance Xhel larës për lëkura të yndyrshme

(13 përshtypje mbi produktin)

1,600 Lekë2,000 Lekë

(Cleanance Gel Nettoyant)

Përshkrimi i Produktit

Avene – Cleanance Xhel larës për lëkura të yndyrshme dhe me akne

Avene Cleanance xhel larës pa sapun, eleminon tepricën e yndyrës dhe pastron epidermën. Kombinon një numër përbërësish për të luftuar shfaqjen e akneve pa e tharë lëkurën. Me një pH neutral që respekton balancën natyrale të lëkurës. Mund të përdoret në kombinim me trajtime të tjera kundër akneve.

Për trajtimin e akneve shiko – Avene Cleanance Comedomed

Përbërësit kryesorë

 • Monolaurin: redukton tepricën e yndyrës.
 • Glukonati i zinkut: qetëson irritimet dhe skuqjet.

Përfitimet kryesore

 • Pastrues, falë bazës së butë pastruese.
 • Uji termal zbut dhe qetëson lëkurën.
 • Respekton balancën natyrale të lëkurës dhe zvogëlon prodhimin e tepruar të sebumit.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes dhe/ose darkë në fytyrë të lagur, shpëlajeni me kujdes dhe fshijeni pa e fërkuar lëkurën.

Informacion Shtesë

Firma

Avene

Linja

Cleanance

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Sensitive, E yndyrshme

Forma

Shishe

Sasia

200ml, 400ml

Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua). Water (Aqua). Sodium Lauroyl Methyl Isethionate. Zinc Coceth Sulfate. Polysorbate 20. Sodium Cocoamphoacetate. Ceteareth-60 Myristyl Glycol. Peg-40 Hydrogenated Castor Oil. Green 5 (Ci 61570). Citric Acid. Disodium Edta. Fragrance (Parfum). Glyceryl Laurate. Sodium Benzoate. Sodium Hydroxide. Sodium Sulphate. Yellow 5 (Ci 19140). Zinc Gluconate.

Pështypjet mbi produktin
 • 4.93
  vlerësime
 • 5 Yje
  93%
  4 Yje
  7%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
13 përshtypje për Avene – Cleanance Xhel larës për lëkura të yndyrshme
 • Xhevahir Shaba

  Super produkt. E le fytyren shume te bute dhe pastron ne thellesi. Ja vlen.

 • Ergisa T. (blerës i verifikuar)

  Ky lares eshte perfekt per lekura te yndyrshme dhe super ekonomik!

 • Artila H. (blerës i verifikuar)

  ?

 • MEGI E. (blerës i verifikuar)

  Super ! Perfekt per fytyra te yndyrshme e me tendence akneike

 • Grisida B. (blerës i verifikuar)

  Laresi perfekt dhe ekonomik per fytyra te yndyrshme si e imja :)

 • Elona B. (blerës i verifikuar)

  Lares shume i mire per lekurat e yndyrshme. Pastron lekuren dhe nuk e than ate. Ulet mundesia e riperseritjes se akneve

 • BLERTA M.

  Pastrues shume i mire per lekura te yndyrshme dhe mikse ; pa parabene ,sulfate, dhe silikone .

 • Iljada B.

  Fytyrat mikse i than shum, ato te yndyrshme eshte super

 • Miranda D.

  Me ka ndihmuar shume me yndyren e tepert ne lekure.

 • .

  Laresi me i mire qe kam perdorur. Te le nje ndjesi butesie ne lekure dhe pastron ne thellesi, ka super efekt ua sugjeroj ??

 • Sigi Z. (blerës i verifikuar)

  Super për lëkurat me yndyrë, efekt super pozitiv, ja u rekomandoj ?

 • .

  Super produkt larsi pefekt kam vite qe e perdor

 • Anxhela A.

  Super

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART