Zbritje

Bioderma – Sensibio H₂O

(34 përshtypje mbi produktin)

1,600 Lekë2,720 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Ujë pastrues dhe heqës make up-i që respekton brishtësinë e lëkurave të ndjeshme.

Sensibio H₂O është i pari dhe i vetmi ujë micellar që përshtatet në mënyrë perfekte me lekurën: esteret e acidit yndyror, elemente përbërës të micellave, janë të ngjashme me fosfolipidet e membranës të qelizave të lëkurës dhe në mënyrë natyrale rindërtojnë filmin hidrolipidik të lëkurës.

 • Kombinon performancën dhe toleracën shumë të lartë.
 • Pastron dhe heq make-up nga fytyra dhe sytë.
 • Zbut dhe qetëson lëkurën e irrituar.
 • Jep një ndjesi të menjehershme freskie.
 • Pastron dhe make up rezistent ndaj ujit.
 • Pa shplarje

Një shishe Sensibio H₂O shitet çdo 5 sekonda në botë!!!!

 • Pa parfum
 • Pa alkool
 • Pa paraben
 • Hipoalergjik
 • I testuar dermatologjikisht

Udhëzime mbi përdorimin

Përdoreni në mëngjes dhe në darkë çdo ditë të javës.
Lageni një pambuk me Sensbio H₂O. Pastroni fytyrën dhe sytë. Riaplikojeni derisa pambuku të jetë i pastër.

Info. Shtesë

Firma

Bioderma

Linja

Sensibio

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

100ml, 250ml, 500ml, 500ml (pompë inverse)

Aqua/Water/Eau, Peg-6 Caprylic/Capric Glycerides, Fructooligosaccharides, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Propylene Glycol, Cetrimonium Bromide, Disodium Edta. [Bi 446]

Pështypjet mbi produktin
 • 4.97
  vlerësime
 • 5 Yje
  97%
  4 Yje
  3%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
34 përshtypje për Bioderma – Sensibio H₂O
 • .

  Kam pothuajse 2 vite qe e perdor. Perfekt per fytyra te ndjeshme per pastrim/heqie make upi. Nuk e nderroj.

 • Edlira M. (blerës i verifikuar)

  Me pelqen shume si produkt. Pastron shkelqyeshem, pa e acaruar fytyren. Minimizon poret dhe e ben lekuren te duket e shendetshme. Do ta blej serish.

 • Denisa F.

  Super

 • Silvana R.

  Pastruesi im i preferuar..E rimarr gjithmone gjithmone sa here me mbaron..

 • Lashi T. (blerës i verifikuar)

  Fantastike

 • Ornela M. (blerës i verifikuar)

  Perfekt per fytyra te ndjeshme. Pastron me delikatese dhe nuk shkakton irritim. Do e rimar serisht.. 100% I rekomanduar

 • Migela B. (blerës i verifikuar)

  Me i miri qe kam provuar. Eshte delikat per fytyren.
  Nuk shkakton skuqje dhe e pastron shume mire make upin.

 • REA K. (blerës i verifikuar)

  1 must , absolutisht e rekomandoj.

 • Berna G. (blerës i verifikuar)

  Pastron sh mire dhe nuk e irriton lekuren.

 • Emiliana J. (blerës i verifikuar)

  super

 • Marinela N. (blerës i verifikuar)

  Pastron butesisht dhe nuk irriton lekuren.

 • Ergisa T. (blerës i verifikuar)

  Me pelqen shume

 • Blerta J. (blerës i verifikuar)

  Super

 • MEGI E. (blerës i verifikuar)

  Hera e pare qe perdor Bioderma.
  Shume efektiv dhe heq make up-n perfekt.

 • Ermila S. (blerës i verifikuar)

  Nuk kam degjuar askend deri sot te mos thote fjalet me te mira per kete produkt, ndaj spo zgjatem! E rekomandoj!

 • Sara G.

  Ky eshte nje nga ujrat mishelare me cilesore qe kam provuar. I bute, nuk irriton lekuren, heq plotesisht dhe makeup-in me rezistent pa lene ndjesi te bezdishme. Lekuren nuk e le te thate e terhequr, perkundrazi. E pastron plotesisht por duke e lene te bute dhe te hidratuar.

 • Jona H. (blerës i verifikuar)

  Super

 • Advilsa B. (blerës i verifikuar)

  Super produkt

 • Kelvina K. (blerës i verifikuar)

  Super kam vite qe e perdor dhe nuk e ndrroj me asgje tj

 • Miranda D.

  Pastruesi me i mire we kam provuar.

 • Iljada B.

  Eh po kush e provoj dhe nuk e dashuroj

 • Miranda D.

  Formati 500ml me pompe eshte shume praktike.

 • Berilda L. (blerës i verifikuar)

  Nga tja nis per kete produkt? ??? eshte dashuri me vete, pastron shume lehte fytyren, sidomos te pjesa e syve qe lekura eshte me e holle dhe me kete produkt nuk ke nevoje ti ferkosh shume, lekura qendron e qete dhe nuk skuqet aspak, poret minimizohen. Pastron edhe foundation qe eshte full coverage me shume lehtesi, gjithashtu penel apo mascara waterproof. Ua sugjeroj te gjitheve, edhe meshkujve sepse e perdor dhe te partneri im.
  Ps: e di qe dhe mund te mos e besh shperlarje pasi e perdor poooor une e adhuroj ndjesine qe marr pasi kaloj uje ne fytyre.
  Faleminderit farmacity per sherbimin e transportit, eshte super flake.

 • Anjeza H. (blerës i verifikuar)

  The best!

 • Klajdi C. (blerës i verifikuar)

  Solucioni miscelar me I mire qe kam perdorur. Mbaroj me heqjen e make up ne 20 sek dhe vazhdoj me rutinen e darkest. Eshte delikat, nuk djeg syte, nuk acaron lekuren, nuk ka alkol, nuk ke nevoje te ferkosh lekuren fort. Shkrin make upin menjehere. E adhuroj.

 • .

  Ka pak muaj qe e kam perdorur per mua eshte perfekt..Pastrues i shkelqyer dhe aspak irritues.I am in love ?

 • Oneda D. (blerës i verifikuar)

  Me i miri ne treg

 • Xhuljana g.

  shume i mire

 • Kejsi S.

  Pastron mire. Eshte ok per lekure me tendence akneike. E le te qete pas pastrimit.

 • Megi T. (blerës i verifikuar)

  I vetmi uje mishelar qe nuk me djeg syte dhe qe e pastron shume mire makeup. E perdor prej vitesh.

 • Ina M. (blerës i verifikuar)

  Eshte super sidomos per lekurat e ndjeshme! E riblej gjithmone!
  P.s : sugjeroj qe heren e pare te blini versionin me pompen inverse 500 ml, sepse eshte shume praktike dhe merrni sa deshironj, e pastaj ne vazhdim per rimbushje formatin tjeter normal 500 ml. Ja super vlen! 🥰

 • Anxhela A.

  Super

 • Emanuela R.

  Super 👌

 • Xhuljana g. (blerës i verifikuar)

  per lekura te ndjeshme eshte dashuri.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART