Evdermia – Caladerm Mask

2,350 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Evdermia – Caladerm Mask

Maska Caladerm është një maskë inovative e krijuar posaçërisht për kujdesin e përditshëm të lëkurës së yndyrshme dhe të prirur ndaj akneve.

Një kombinim unik i përbërësve me veti qetësuese dhe rregulluese të sebumit, për të ndihmuar në largimin e qelizave të vdekura të lëkurës dhe për të mbajtur lëkurën të shëndetshme dhe me shkëlqim.

Maska përmban përbërës të tillë si: Acidi salicilik, Oksidi i zinkut, ekstrakti i shelgut kanadez, Squfur, Aloe Vera, Kaolinë, Bisabolol, Allantoin.

Kombinimi unik i përbërësve ofron:

 • Veti qetësuese
 • Largon sebumin dhe qelizat e vdekura të lëkurës
 • Ndihmon në uljen e prodhimit të yndyrës
 • I jep lëkurës shkëlqim
 • Teksturë mat

Udhëzime mbi përdorimin

Përdoreni maskën Caladerm për përdorim të përditshëm si pjesë e një rutine pastrimi në mbrëmje.

Para se të shkoni në shtrat, pasi të keni pastruar tërësisht fytyrën, aplikoni një sasi të vogël produkti në fytyrë. Do të formohet një shtresë shumë e hollë e bardhë që do të thahet brenda disa minutash.
Lëreni të veprojë gjatë natës. Shpëlajeni maskën në mëngjes me ujë e sapun.

Për rezultatet më të mira mund të kombinoni maskën me produkte të tjera të firmës Caladerm (Locion, Krem.)

I testuar dermatologjikisht. Vetëm për përdorim të jashtëm.

Firma

Evdermia

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

30ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Evdermia – Caladerm Mask”

Aqua (Water), Zinc Oxide, Kaolin, Glycerin, C12-20 Acid Peg-8 Ester, Magnesium Aluminum Silicate, Isodecyl Laurate, Polyisoprene, Salicylic Acid, Peg-30 Castor Oil, Propylene Glycol, Polysorbate 80, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Cetyl Acetate, Parfum (Fragrance), Xanthan Gum, Bisabolol, Allantoin, Acetylated Lanolin Alcohol, Epilobium Angustifolium Extract, Disodium Edta, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Sulfur, Sodium Metabisulfite.

LART