- 10%

Nuxe – Insta-Masque, maskë detoksifikuese me karbon aktiv

2,520 Lekë 2,800 Lekë

(Detoxifying + Glow Mask)

Përshkrimi i Produktit

Maskë detoksifikuese me karbon aktiv, e përshtatshme për të gjithë tipet e lëkurave, edhe ato më të ndjeshmet.

Kjo maskë detoksifikuese shoqëron përfitimet e ujit të trendafilit tek karboni botanik aktiv në mënyrë që të kapë dhe eliminojë të gjitha papastërtitë (grimcat ndotëse, yndyrë, etj).

Rezultati: Nga aplikimi i parë, në vetëm 2 minuta, lëkura është e detoksifikuar, e freskët dhe shkëlqimi rikthehet.

Tekstura e zezë xhelatinoze kthehet në qumësht në kontakt me ujin për një pastrim sa më të lehtë.

Përmban 96,2% të përbërësve me origjinë natyrore.

Udhëzime mbi përdorimin

Përdoret 1-2 herë në javë.
Aplikojeni në të gjithë fytyrën, duke evituar zonën rreth syve. Lëreni të veprojë për 2 minuta që të kapë papastërtitë e lëkurës. Lagni pak duart dhe masazhojeni me lëvizje rrethore derisa tekstura të transformohet në qumësht. Shplajeni mirë me ujë.
Mund të përdoret në dush për më shumë lehtësi.

Firma

Nuxe

Mosha

Të gjithë

Forma

Vazo

Sasia

50ml

Active ingredients: Rose floral water, botanical Charcoal (from Bamboo).

Coco-Caprylate/Caprate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Aqua/Water, Sucrose Laurate, Sucrose Stearate, Rosa Damascena Flower Water, Parfum/Fragrance, Charcoal Powder, Tocopherol, Benzyl Alcohol, Levulinic Acid, Sodium Gluconate, Xylitylglucoside, Sodium Levulinate, Anhydroxylitol, Myrtus Communis Leaf Extract, Dehydroacetic Acid, Xylitol, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Citric Acid, Sodium Benzoate, Limonene [N4201/A].

The list of ingredients may be subject to change. We advise you to always check the ingredient list shown on the product purchased.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nuxe – Insta-Masque, maskë detoksifikuese me karbon aktiv”

LART

×