- 20%

Avene – Hydrance Hydrating Aqua Cream-in-Gel

(13 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 3,700 Lekë.Current price is: 2,960 Lekë.

Rezultati:Lëkura rifiton komfortin, fleksibilitetin dhe shkëlqimin.

Përshkrimi i Produktit

Avene – Hydrance Hydrating Aqua Cream-in-Gel

Një trajtim gjithëpërfshirës i frymëzuar nga përgatitjet Aziatike, i formuluar në Japoni dhe i prodhuar në Francë. Tekstura shumë e freskët aqua-gel i jep lëkurës një ndjesi të mëndafshtë. Ky xhel është i indikuar për të gjithë tipet e lëkurave të ndjeshme të dehidratuara.

Kjo përkujdesje e plotë hidraton, zbut dhe detoksifikon lëkurën, në një gjest të vetëm falë:

 • Kompleksit të patentuar Cohederm, i cili ofron hidratim intensiv
 • Ujit Termal Avene, kundër irritimeve, i cili zbut menjëherë
 • Kombinimi i Pre-Tocopheryl dhe Dextran Sulfate, që ndihmon në luftimin e sulmit të radikaleve të lira.

Mund të përdoret si:

 • Një përkujdesje ditore
 • Maskë nate
 • Përkujdesje për konturin e syve

Udhëzime mbi përdorimin

Në mëngjes aplikoni një shtresë të hollë në fytyrë, sy dhe qafë. Masazhojeni derisa të përthithet. Në darkë aplikoni një shtresë të trashë dhe lëreni gjithë natën.

Firma

Avene

Linja

Hydrance

Mosha

Të gjithë

Forma

Vazo

Sasia

50ml, 100ml

Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua). Glycerin. Pentylene Glycol. 1,2-Hexanediol. Dimethicone. Isocetyl Stearoyl Stearate. Triethylhexanoin. Caprylic / Capric Triglyceride. Betaine. Methyl Gluceth-20. Polyglyceryl-10 Myristate. Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer. Bht. Bis-Peg-18 Methyl Ether Dimethyl Silane. C12-20 Alkyl Glucoside. C14-22 Alcohols. Carbomer. Citric Acid. Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil (Cucurbita Pepo Seed Oil). Fragrance (Perfume). Phytosterols. Potassium Hydroxide. Sodium Citrate. Sodium Dextran Sulfate. Sodium Hyaluronate. Squalane. Tocopheryl Glucoside. Water (Aqua).

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
13 përshtypje për Avene – Hydrance Hydrating Aqua Cream-in-Gel
 • Adiliana Q. (blerës i verifikuar)

  Sapo e kam marre kete produkt dhe duhet te them qe me befasoi. Ne paketim thote qe rekomandohet per lekura te dehidratuara. Une kam lekure mikse ne te yndyrshme dhe ky ishte fiks sic e doja une, eshte shuuume i lehte nuk e yndyros fytyren(mjafton sh sh pak per te lyer fytyren,qafen dhe dekolten), ka nje arome te lehte te fresket dhe fytyra duket mat sikur nuk e ke lyer fare dhe nuk e than ate.
  Vajza ju rekomandoj ta provoni sps ja vlen.

 • Ergisa T. (blerës i verifikuar)

  Multifunksional per fytyren, syte dhe qafen, hidratues shume i mire. Worth it!

 • Adelina T. (blerës i verifikuar)

  Love it .

 • Eni P. (blerës i verifikuar)

  Hidratues shume i mire, pershtatet shume mire me fytyren

 • Sindi K. (blerës i verifikuar)

  Super produkt. Jam shume e kenaqur qe e perdor. Nuk me irriton fare lekuren, e le te bute dhe te super hidratuar. Formati 100 ml eshte sh ekonomik per cmimin. Do e rekomandoja per kedo pavaresisht llojit te lekures pasi une e kam mix.

 • Ira T.

  Perfekt per lekure miks. Nuk jep ndjesine e rendeses ne fytyre, hidratues shume i mire.

 • Reonalda M. (blerës i verifikuar)

  😍😍

 • Greisi B. (blerës i verifikuar)

  Fytyra ime kishte krijuar leskra nga dehidratimi dhe perdora kete produktin qe pervecse me shume pak produkt arrita ta vendos ne te gjithe fytyren , kisha rezultate super.Siperfaqja e fytyres ishte shume e hidratuar dhe e bute, mori shkelqim dhe dukej e paster.Kremi kishte nje arome te bute dhe mjaft te
  kendshme. Fytyra ime eshte mikse e thate dhe shume e ndjeshme dhe gjithashtu pucat e djerses te reduktohen ndjeshem nga perdorimi i produktit .

 • .

  Nje nga kremrat me te mire hidratures, perthithet shume mire dhe mund te perdoret pa problem produkt tjeter mbi te.

 • .

  Kam provuar pafund hidratues, po nuk e di nese do provoj ndonjehere me te mire se ky. E kam porositur mbi 10 here.
  Ma hidraton fytyren qe me rripej nga dehidratimi, me ka ndihmuar në ruajtjen e pamjes se shëndetshme te lekures me duket e bute dhe me e shkelqyeshme por jo e yndyrosur.

 • Roland D.

  Kjo ishte ajo qe me duhej

 • Elisa Z.

  Super produkt. Perthithet nga lekura, edhe perse lekura ime eshte e yndyrshme, ka efekt mat.

 • Xhuljana g.

  e kam provuar me nje tester ,shume i mire per lekura te ndjeshme.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART