- 20%

Youth Lab – Brightening Boom Mask

Original price was: 880 Lekë.Current price is: 704 Lekë.

Ofron efekt ndriçues, rinovues dhe hidratues

Përshkrimi i Produktit

Youth Lab Brightening Boom Mask

Brightening Boom Mask punon për të rivendosur tonin e njëtrajtshëm të lëkurës dhe shkëlqimin natyral, ndërkohë që redukton hiperpigmentimin, si njollat e errëta, zbardhjen e lëkurës dhe shenjat e akneve. Maska  rrit prodhimin e kolagjenit, ndërsa zbut rrudhat dhe linjat e holla, si dhe ndihmon për të rimbushur lëkurën tuaj, ndihmon në rikthimin e volumit dhe lagështisë së lëkurës duke qetësuar irritimet dhe rehaton lëkurën e ndjeshme.

Përbërësit

 • 12 vitamina: Kombinimi unik i vitaminës C, së bashku me vitaminat Ε, F, Η dhe kompleksin e vitaminës B, riaktivizon metabolizmin e lëkurës, stimulon sintezën e kolagjenit dhe redukton hiperpigmentimin.
 • Acidi Tranexamik:  I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, mund të heqë pigmentimin dhe njollave, si p.sh., pigmentimin pas ekspozimit në diell. Si rezultat, rikthen dhe riparon tonin e lëkurës.
 • Acidi hialuronik (HA):  një përbërës që ndihmon për lëkurë të lëmuar dhe të hidratuar.
 • Ekstrakti i hipofait: I pasur me polifenole dhe vitamina, ekstrakti i hipofeve është i njohur për aktivitetin e tij anti-inflamator dhe antioksidant. Është një agjent topik natyral dhe i vlefshëm, i përshtatshëm për rigjenerimin e lëkurës dhe riparimin e shkëlqimit për një efekt të dukshëm rinor.
 • Glutathione: është një nga antioksidantët më të rëndësishëm në qeliza, që funksionon si një agjent zbardhues, duke ndihmuar në frenimin e sintezës së melaninës, duke siguruar një ton dhe pamje të njëtrajtshme të lëkurës.
 • Allantoin: hidraton lëkurën për të parandaluar tharjen dhe acarimin.

I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe ato të ndjeshme.

 • Testuar dermatologjikisht.
 • Pa parabene dhe gluten.

Udhëzime mbi përdorimin 

Aplikoni me kujdes maskën në lëkurë të pastruar tërësisht. Zbutni maskën butësisht për të siguruar kontaktin me lëkurën. Rregulloni konturet e maskës në fytyrë. Lëreni për 20-30 minuta. Për të hequr maskën, hiqeni ngadalë nga skajet.

Firma

Youth Lab

Mosha

Të gjithë

Forma

Maskë

Sasia

1 copë

Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Butylene Glycol, Niacinamide, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Coptis Japonica Root Extract, Caprylic / Capric Triglyceride, Sodium Hyaluronate, Dipotassium Glycyrrhizate, Hydrogenated Lecithin, Phytosteryl / Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Ceramide Np, Ethylhexylglycerin, Polyglyceryl-10 Stearate, Glutathione Panthenol, Sodium Ascorbyl Phosphate, Biotin, Pyridoxine, Folic Acid, Cyanocobalamin, Tocopherol, Thiamine Hcl, Beta-Carotene, Linoleic Acid Riboflavin, Inositol, Hydroxyacetophenone, Acrylates / C10-30 Alkyl, Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Tranexamic Acid, Polyglyceryl-10 Laurate, Arginine, Xanthan Gum, Adenosine, Allantoin, Hydroxyethylcellulose, Disodium Edta, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Fragrance

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Youth Lab – Brightening Boom Mask”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART