Jamieson – Prenatal + DHA

3,040 Lekë

Vitamina, minerale dhe acide yndyrore esenciale për gratë shtatzëna.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

 Paketa dy-në një e plotësuesve ushqimorë ditorë përmban multivitamina dhe minerale ideale për gratë shtatëzëna, gratë që ushqejnë me gji dhe gratë që janë duke planifikuar një shtatëzani.
 Kapleta e balancuar e multivitaminave është formuluar shkencërisht me 20 ushqyes thelbësorë për nevojat e lidhura me shtatëzaninë, para dhe pas saj, plus acid folik për parandalimin e difekteve të tubave neurale.
  Kapsula xhelatinoze që përmban gjithashtu DHA me bazë bimore (acid dokosaheksaenoik) është një burim i pasur acidesh yndyrore thelbësore, për të mbështetur zhvillimin dhe rritjen normale të bebes suaj. Përftuar nga bimët marine, vaji Omega-3 që është përdorur në këtë formulë është organik dhe pa kontaminantë.
 Pa ngjyrues, shije apo aroma artificiale, Prenatal me DHA ofron ushqyerje superiore dhe ideale për shëndetin e foshnjës suaj.

Udhëzime mbi përdorimin:

 1. Prenatal Multivitamin & Mineral: Të rritur: 1 kapletë në ditë me një vakt ushqimor, para mbetjes shtatëzënë, gjatë shtatëzanisë, dhe gjatë ushqyerjes me gji. Të merret disa orë para ose pas marrjes së ilaçeve të tjera.
 2. Prenatal DHA: Të rriturit:  1 kapsulë xhelatinoze në ditë.
Firma

Jamieson

Forma

Kapleta + Kapsula xhelatinoze

Sasia

30 + 30

Vitaminat

Vitamin A (Acetat)

300 mcg RAE/1000 IU

Beta-Karoten

1080 mcg

Vitamin D3 (Kolekalciferol)

10 mcg/400 IU

Vitamin C (Acid askorbik)

150 mg

Vitamin E (d-alfa tokoferyl sukinat)

20 mg AT/30 IU

Vitamin B1(Tiaminë mononitrat)

3 mg

Vitamin B2 (Riboflavin)

3.75 mg

Vitamin B6 (Pyridoksinë HCl)

10 mg

Vitamin B12 (Cianokobalamin)

10 mcg

Acid Pantotenik (Kalcium d-Pantotenat)

10 mg

Niacinamide

22 mg

Biotin

30 mcg

Acid Folik

1000 mcg

Minerale: 

Kalcium (HVP Kelat dhe Karbonat)

200 mg

Magnez (HVP Kelat dhe Oksid)

100 mg

Zink (HVP Kelat)

20 mg

Hekur (HVP Kelat & Ferrous fumarat)

28 mg

Bakër (HVP Kelat)

1000 mcg

Krom (HVP Kelat)

25 mcg

Mangan (HVP Kelat)

5 mg

Iodine (Algë)

150 mcg

Mangan (HVP Kelat)

5 mg

Përbërës jo-Mjekësorë:

Qershi Acerola, Trëndafil i egër, Bioflavonoide Limoni

Gjithashtu përmban: 

Celulozë, Rezinë e Modifikuar celuloze, Acid stearik bimor, Stearat magnezi bimor, Silicë, Shije natyrale menteje, Celulozë e tretshme në ujë, Dyllë palme braziliane.

Prenatal DHA

Schizochytrium spp. (Vaj Schizochytrium)

625 mg

Acid Dokosaheksaenoik

150 mg

HVP (Proteinë bimore e Hidrolizuar)

Gjithashtu përmban: 

Xhelatinë, Glicerinë, Vaj farash luledielli, Ekstrakt rozmarine, Tokoferole, Askorbyl Palmitat.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Jamieson – Prenatal + DHA”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART