- 15%

Vitabiotics – Pregnacare Breast-Feeding

(9 përshtypje mbi produktin)

2,550 Lekë

Vitamina gjatë ushqyerjes me gji

Përshkrimi i Produktit

Pregnacare Breast-Feeding

Një dietë e shëndetshme dhe e shumëllojshme është shumë e rëndësishme për nënat e reja për ti ndihmuar ato në prodhimin e qumështit të gjirit të pasur me vlera ushqyese dhe për të ruajtur një gjëndje sa më të mirë shëndetësore të nënës pas lindjes.
Ushqimi me gji është shumë i rekomandueshëm pasi ofron vlera ushqyese esenciale dhe antitrupa për beben e sapolindur. Pregnacare Breast-Feeding është një formulim që përfshin përbërës kyç të dietës ushqimore në periudhën pas lindjes, ku përfshihen edhe acidet yndyrore esenciale si DHA.

Pse duhet përdorur Pregnacare Breast-Feeding?
Ky produkt plotëson gamën Pregnacare që kujdeset për shëndetin e nënës dhe fëmijës që nga fillimi i shtatzanisë deri në ushqyerjen me gji.
Pregnacare Breast-Feeding është formuluar me kujdes nga ekspertët me vitamina esenciale, minerale dhe DHA, për të ndihmuar ruajtjen dhe funksionimin normal të një numri të madh të proceseve jetësore dhe metabolike.
Pregnacare Breast-Feeding mund të përdoret gjithashtu si një suplement pas lindjes për 6-9 muajt në vijim, për të zëvendësuar nutrientët e harxhuar dhe për të mbështetur trupin e nënës pas shtatzanisë edhe nëse ajo nuk ushqen me gji.
Për nënat që shmangin përdorimin, kjo formulë përmban dhe kalcium i cili është i nevojshëm për mirëmbajtjen e dhëmbëve dhe kockave.
Pregnacare Breast-Feeding përmban sasinë e rekomanduar të vitaminës D (10mcg), kalcium (700mcg) dhe DHA (300mg).

Mbështetje e moderuar pa sasi të larta të suplementeve
Pregnacare Breast-Feeding mbështet organizmin e nënës me sasi të balancuara mirë të vitaminave dhe mineraleve. Të gjithë përbërësit e përdorur janë në sasi që përputhen me studimet shkencore më të fundit dhe ideale për ushqimin me gji.

Pregnacare Breast-Feeding përmban:

 • Tableta postnatale me mikronutrientë
  • 700mcg kalcium, vitamin K, D dhe magnesium që ndihmojnë në mirëmbajtjen e kockave.
  • Vitamin B6, niacinë (vit. B3), hekur dhe magnesium të cilët kontribuojnë në çlirimin normal të energjisë.
  • Përfshin 10mcg vitaminë D (sasia e rekomanduar për të gjithë nënat gjatë ushimit me gji nga Departamenti i Shëndetit në Mbretërinë e Bashkuar )
 • Kapsula me Omega-3
  Çdo kapsulë ofron 300mcg DHA, niveli i rekomanduar nga ekspertët për nënat në periudhën e laktacionit.

  • Marrja e DHA (Docosahexaenoic Acid)  nga nënat kontribuon ne zhvillimin normal të trurit dhe syve të fëmijëve që ushqehen me gji. Të sapolindurit kanë mundësi të kufizuara për ti sintetizuar vetë acidet yndyrore, prandaj ato duhet të merren nga burime të jashtme siç është qumështi i gjirit.
  • Gjatë ushqimit me gji, truri i të sapolindurit kërkon sasi DHA për tu zhvilluar. Rreth 15% e trurit zhvillohet pas lindjes.
  • Kapsulat përmbajnë cilësinë më të lartë të vajit të peshkut farmaceutik, i cili është i prodhuar në Norvegji.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohen 2 tableta në ditë dhe një kapsulë Omega 3 me vaktin tuaj kryesor.

Firma

Vitabiotics

Linja

Pregnacare

Forma

Tableta + Kapsula

Sasia

56 Tableta + 28 Kapsula

NutrientëtMesatarja për tab.% DDR*
Vitamin D (as D3 400 IU)10 µg200
Vitamin E20 mg α-TE167
Vitamin K70 µg93
Vitamin C70 mg88
Thiamin (Vitamin B1)5 mg455
Riboflavin (Vitamin B2)2 mg143
Niacin (Vitamin B3)20 mg NE125
Vitamin B610 mg714
Folic Acid400 µg200
Vitamin B126 µg240
Biotin150 µg300
Pantothenic Acid6 mg100
Magnesium150 mg40
Iron16 mg114
Zinc15 mg150
Copper
1000 µg
100
Selenium30 µg55
Iodine150 µg100
Betacarotene (Natural Source)2 mg--
DDR - Doza Ditore Referencë, µg - microgram
Lista e përbërësve
Calcium Carbonate (Carrier: Maltodextrin), Maltodextrin, Magnesium Oxide, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Capric/Caprilic Triglycerides, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides], Glycerin), Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Glyceryl Tristearate]), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid & Magnesium Stearate, Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Ferrous Fumarate, Zinc Sulphate, Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Crosslinked Cellulose Gum, Niacin (as Nicotinamide), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Betacarotene (Carriers: Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Riboflavin, Copper Sulphate, Vitamin K (Vitamin K1 [Carriers: Acacia, Sucrose]), Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Biotin, Sodium Selenate. Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

NutrientëtMesatarja për tab.% DDR*
Omega-3 Fish Oil600 mg--
Providing:----
DHA (Docosahexaenoic Acid)300 mg--
EPA (Eicosapentaenoic Acid)60 mg--
Dibasic Calcium Phosphate & Microcrystalline Cellulose, Potato Starch, Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Dibasic Calcium Phosphate]), Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Propylene Glycol, Ethyl Cellulose, Hydroxypropylcellulose, Natural Source Colours [Titanium Dioxide & Iron Oxide]), Polyvinylpyrrolidone, Polyvinylpolypyrrolidone, Anti-Caking Agents: Magnesium Stearate & Silicon Dioxide, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid).
DDR - Doza Ditore Referencë,
-- Vlera ditore nuk është përcaktuar. µg - microgram
Lista e përbërësve

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
9 përshtypje për Vitabiotics – Pregnacare Breast-Feeding
 • Xheni M. (blerës i verifikuar)

  Suplementi i sugjeruar nga mjeku im. Shume e kenaqur

 • Flaura M. (blerës i verifikuar)

  Super vitamina

 • Ornela M. (blerës i verifikuar)

  Vitaminat qe me kan shoqeruar gjate gjithe shtatzanise 10/10

 • Ada N. (blerës i verifikuar)

  Shume te mira. Nuk kam patur probleme me renien e flokeve gjate ushqyerjes me gji nga perdorimi i tyre.

 • Mirela M. (blerës i verifikuar)

  Suplement me cdo vitamine qe i nevojitet nenes ne gjidhenie dhe femijes

 • Megi T. (blerës i verifikuar)

  Suplement shume i mire qe e perdor prej disa muajsh. Jam shume e kenaqur

 • Anxhela A.

  Jam shume e kenaqur me kete produkt

 • Anxhela A.

  Super e kenaqur me kete vitamin

 • Desarta S. (blerës i verifikuar)

  Shume e kenaqur me kane ndihmuar shume gjate gjidhenies, i rekomandoj.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART