- 15%

Denk – Prenatal + DHA

Original price was: 2,738 Lekë.Current price is: 2,327 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Denk – Prenatal + DHA

Nevojat ushqyese të nënës dhe fëmijës ndryshojnë gjatë periudhës së shtatzanisë. Rekomandohet një dozë e lartë e acidit folik para dhe në fillim të shtatzanisë për të parandaluar defekte të sistemit nervor tek fëmija. Marrja e acidit folik mund të zvogëlohet nga tremujori i dytë e pas. Omega-3 DHA ka një efekt pozitiv në zhvillimin e trurit dhe syve dhe ndaj duhet të furnizohet në sasi të mjaftueshme. Prenatal+DHA përmban mikronutrientë të tjerë të vlefshëm që janë thelbësorë për zhvillimin e fëmijës suaj dhe janë përshtatur posaçërisht për nevojat e nënave në pritje dhe atyre që ushqejnë me gji.

Denk Prenatal+DHA – shoqëruesi juaj i përditshëm gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji për të furnizuar në mënyrë optimale nënën dhe fëmijën me të gjitha lëndët ushqyese të rëndësishme.

Udhëzime mbi përdorimin

Konsumoni 1 tabletë dhe 1 kapsulë në ditë me vaktin kryesor dhe shumë lëngje.

Firma

Denk Pharma

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta + Kapsula

Sasia

30 + 30

NutrientëtMesatarja për tabletë% DDR*
Vitamin C110mg138
Niacin15 mg94
Vitamin E13 mg108
Pantothenic Acid6 mg100
Vitamin B61,9 mg136
Vitamin B21,6 mg114
Vitamin B11,2 mg109
Folic acid400 μg200
Vitamin B123,5 μg140
Biotin60 μg120
Iodine100 μg67
Capsule contentMesatarja për kapsulë
Omega-3 fatty acids279 mg--
Docosahexaenoic acid (DHA)200 mg--
Eicosapentaenoic acid (EPA)41 mg--
DDR - Doza Ditore Referencë, g - gram
mg - miligram
Lista e përbërësve
Film-coated tablet:
L-ascorbic acid, bulking agent microcrystalline cellulose, bulking agent calcium phosphate, DL-alpha-tocopheryl acetate, bulking agent modified starch, stabiliser hydroxypropylmethylcellulose, nicotinamide, releasing agent silicon dioxide, bulking agent mono- and diglycerides of fatty acids, calcium D-pantothenate, bulking agent mannitol, coating agent talc, stabiliser powdered cellulose, pyridoxine hydrochloride, releasing agent magnesium salts from fatty acids, releasing agent stearic acid, thiamine hydrochloride, riboflavin, colour titanium dioxide, emulsifying agent polyethylene glycol, pteroylmonoglutamic acid, potassium iodide, biotin, cyanocobalamin.
Capsule:
FISH oil concentrate (contains 42.9% DHA), gelatine (bovine), humectant glycerine.
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Denk – Prenatal + DHA”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART