- 15%

ESI – Karbofin Forte

Original price was: 775 Lekë.Current price is: 658.75 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Suplement me karbon bimor reduktues i gazrave

Karbofin Forte është një shtesë ushqimore me bazë Karbon bimor dhe bimë si Finoku, Kamomili dhe  Anasoni të nevojshëm për eleminimin e gazrave në zorrë, favorizojnë funksionin fiziologjik të tretjes dhe rregullojnë aktivitetin intestinal. Kapsulat janë të bëra nga fibra bimore, pa ngjyrues dhe lehtësisht të tretshme. E përshtatshme për veganë dhe vegjetarianë.

Karboni bimor kundër fryrjes dhe gazrave ne zorrë

Karboni aktiv ose karboni bimor është një ekstrakt natyral i nxjerrë nga përpunimi i drurit. Djegija i jep atij porozitetin klasik që rrit aftësinë e tij për të thithur gazin e zorrëve, duke eleminuar fryrjen dhe dhimbjen abdominale të shkaktuar nga vështiresia në tretje.  Karbofin Forte kombinon karbonin bimor me përbërës të tjerë natyral që rregullojnë aktivitetin e zorrës dhe mirëqënien e organizmit si Finoku, Kamomili, Anasoni dhe Mente.

Udhëzime mbi pvrdorimin

Këshillohet marrja e 2 kapsulave në ditë me uje, pas ushqimit nëse tensioni abdominal shkaktohet nga proceset e tretjes, në të kundërt larg ushqimit.

Kujdes: Mbajeni larg fëmijëve nën 3 vjeç. Mos tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet nuk duhet të zëvëndesojnë një dietë të balancuar dhe një jetesë të shëndetshme. Karboni bimor mund të reduktojë përthithjen e disa barnave, nëse merren njëkohësisht.

Firma

ESI

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

30

Ingredients by daily dose
Vegetable charcoal300 mg
Fennel121 mg
Chamomile50 mg
Anise1 mg
Mint1 mg
Components
Activated Charcoal
Fennel
Chamomile
Green Anise
Mint
It doesn’t contain
Added sugar
Artificial colors
Gluten
GMO
Lactose
Preservatives

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “ESI – Karbofin Forte”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART