- 15%

Now – Magnesium Glycinate

3,570 Lekë

Kategoria: Firma:

Përshkrimi i Produktit

Now – Magnesium Glycinate

Glicinati i magnezit përdor magnezin të lidhur me aminoacidin glicinë, i cili lehtëson përthithjen e zorrëve. Magnezi është një mineral që është kritik për prodhimin e energjisë dhe metabolizmin, tkurrjen e muskujve, transmetimin e impulseve nervore dhe mineralizimin e kockave.

Ndër proceset që kërkojnë magnez janë prodhimi i yndyrës dhe proteinave, si dhe metabolizmi i glukozës. Statusi i magnezit është gjithashtu i rëndësishëm për rregullimin e ekuilibrit të kalciumit nëpërmjet efekteve të tij në gjëndrën paratiroide.

 • Forma shumë e absorbueshme.
 • Mbështet funksionet e shëndetshme të muskujve, nervave dhe zemrës.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 2 tableta 1 deri në 2 herë në ditë me ushqim.

Ruani në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes.

Konsultohuni me mjekun nëse jeni shtatzënë/në gji, merrni ilaçe ose keni një gjendje mjekësore.

Kujdes – Nuk prodhohet me sheqer, kripë, niseshte, maja, grurë, gluten, misër, soje, qumësht, vezë ose konservues. Prodhuar në një strukturë GMP që përpunon përbërës të tjerë që përmbajnë këto alergjene.

 

Firma

Now

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

180 Tableta

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Magnesium Glycinate”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART