- 20%

Youth Lab – Glow Up XMAS Set

Original price was: 6,610 Lekë.Current price is: 5,288 Lekë.

Set për ndriçimin e lëkurës & zbehje të rrudhave.

Përmban:

 • Youth Lab Shot For Eyes 15ml
 • Wrinkles Erasure Cream 50ml
 • Dhuratë! Çanta për mbajtjen e produkteve

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Youth Lab Youth Shot for eyes (15 ml)

Krem për sytë për shkëlqim dhe qëndrueshmëri të menjëhershme. Ofron një pamje dukshëm më të freskët dhe më rinore.

E pajisur me një aplikator ergonomik, ofron freski, ndihmon në masazhimin rreth syve gjatë përdorimit, në mënyrë që të nxisë mikroqarkullimin dhe të relaksojë konturin e syve.

Një “mjet masazhimi” i frymëzuar nga krioterapia për të tonifikuar, zbutur dhe qetësuar zonën e syve. Aplikuesi është i përbërë nga një përzierja metalesh, nën emrin e markës Zamak, që rrjedh nga inicialet: Ζ (zink) – Α (alumin) – ΜA (magnez) – Κ (bakër).

Efikasiteti i provuar klinikisht.

 • Ekstrakti i bimës Herbaceous që nxit mikroqarkullimin dhe rrit dendësinë e koriumit, duke zvogëluar fryrjen dhe rrathët e errët.
 • Vitamina C e stabilizuar, antioksidant natyral që rrit prodhimin e kolagjenit, zvogëlon rrathët e errët.
 • Vitamina C, kur stabilizohet, nuk oksidohet si Vitamina C klasike, prandaj ruan të gjithë efektin e saj.
 • Ekstrakti i Chicory-s, ekstrakt natyral që nxit tonifikimin e menjëhershëm të lëkurës, ndërsa në planin afatgjatë rrit prodhimin e kolagjenit, duke e bërë lëkurën të duket më e plotë.

*92% e përdoruesve deklarojnë se kanë patur rezultate shumë të kënaqshme.

Udhëzime mbi përdorimin

Vendosni dy pika të produktit duke filluar nga këndi i brendshëm i zonës së syve, drejt zonës së jashtme.

Përdorni aplikuesin deri në këndin e jashtëm. Përsëriteni deri në 4 herë. Përfundoni procesin duke u siguruar që është përthithur i gjithë produkti.

Youth Lab Wrinkles Erasure Cream (All Skin Types) ( 50 ml)

Wrinkles Erasure Cream është një krem anti-plakje me teknologji të përparuar, i krijuar posaçërisht për të rindërtuar dhe forcuar dendësinë e indit të lëkurës, linjat e holla dhe rrudhat dhe për të rivendosur shkëlqimin rinor të lëkurës. Përbërja e tij e përmirësuar përmban peptide Elapfin bio-mimetike të cilat formojnë formën e fytyrës dhe sigurojnë një efekt lifting, ndërsa Hidroliku dhe Aminoacidet “mbushin” rrudhat dhe hidratojnë lëkurën. Me Vitaminën E siguron efekt antioksidues.

Një formulë jo e yndyrshme që përthithet shpejt është i  përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

 • Aromë e lehtë
 • Testuar dermatologjikisht
 • Pa parabene
 • Pa gluten

Udhëzime mbi përdorimin

Çdo ditë në mëngjes dhe/ose në darkë , pas pastrimit, vendosni një shtresë të hollë në fytyrë, qafë dhe dekolte Shmangni zonën rreth syve.

Firma

Youth Lab

Mosha

Të gjithë

Forma

tubet me aplikator, Vazo

Sasia

15ml, 50ml

Youth Lab Restoring Serum.

• Neodermyl®, a complex of Amino Acids and Trace Elements with a proven effect in smoothing wrinkles and enhancing firmness
• Progeline®, Elafine Biomimetic Peptide with direct action in restoring the oval of the face
• Tens’up® ingredient of natural origin from the roots of Kichori with immediate and long-term “lift” effect
• Stabilized Vitamin C to enhance collagen production synthesis and normalize skin discolorations
• Hyaluronic Acid and Sugar Fungi for rich hydration
Dermatologically tested and non-itchy composition, without parabens and gluten, suitable for all skin types.

SLES Free, SLS Free, Ethanolamine Free, Vegan, Soy Free, Wheat Free, Formaldehyde Free, Mineral Oil Free, Phthalate Free, Nitro Musk Free.

Youth Lab Wrinkles Erasure Cream (All Skin Types).
SLES Free, SLS Free, Ethanolamine Free, Vegan, Soy Free, Wheat Free, Formaldehyde Free, Mineral Oil Free, Phthalates Free, Nitro Musks Free

Aqua (Water), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Isoamyl Laurate, C12-20 Acid PEG-8 Ester, Caprylic/capric Triglyceride, Betaine, Cetearyl Ethylhexanoate, Squalene, Ethylene/Acrylic Acid Copolymer, Cetearyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoy-lmethane, Crambe Abyssinica Seed Oil, Ethylhexyl Triazone, Hydrogenated Ethyl Hexyl Olivate, Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Panthenyl Triacetate, Naringenin, Dextran, Trifluoroacetyl Tripeptide-2, Lecithin, Ascorbyl Palmitate, Helianthus Annuus Seed Oil, Tocopherol, Phenoxyethanol, Propanediol, Sacccharomyces/Camelia Sinensis Leaf/Origanum Majorana Leaf/Hippophae Rhamnoids Fruit/Ribes Grossularia Fruit, Ferment Extract, Chlorphenesin, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Cetyl Phosphate, Xanthan Gum, Parfum (Fragrance), Distarch Phosphate, Potassium Hydroxide, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Coumarin, Butylphenyl Methylpropional, Coumarin, Limonene, Linalool.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Youth Lab – Glow Up XMAS Set”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART