Bio-Oil – Skincare Specialist Oil

1,900 Lekë3,500 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Vaj specialist për trajtimin e lëkurës, Bio-Oil është formuluar specifikisht për:

 • Ushqyerjen e lëkurës gjatë shtatzanisë, gjatë adoleshencës ose periudhave të marrjes së shpejtë të peshës duke ndihmuar në rritjen e elasticitetit të lëkurës dhe reduktimin e strijave. Ndihmon në përmirësimin e strijave ekzistuese.
 • Ndihmon në përmirësimin e shenjave (të reja dhe të vjetra)
 • Ndihmon në njollat e errëta në lëkurë si pasojë e ndryshimeve hormonale ose ekspozimit në diell.
 • Vepron kundër rrudhave në fytyrë dhe trup
 • Hidraton lëkurën dhe rivendos barrierën e saj për të mbajtur lageshtinë

Bio-Oil është formuluar me një përzierje vajrash esenciale bimore dhe vitamina, të njohura për benefitet në shëndetin e lëkurës. Bio-Oil përmban një përbërës unik të quajtur PurCellin Oil™, i cili ul viskozitetin e formulimit, e bën më të lehtë, duke u përthithur lehtësisht nga lëkura.

Përmban:

 • Vitaminë A – ndihmon në përmirësimin e elasticitetit të lëkurës, teksturës dhe tonit
 • Vitaminë E – rrit hidratimin e epidermës, duke e bërë lëkurën më të butë.
 • Vaj Kalendule – antioksidant natyral i cili rigjeneron dhe stimulon rritjen e qelizave të reja
 • Vaj Livandoje – veti zbutëse dhe qetësuese
 • Vaj Rozmarine – ka veti të lehta antiseptike, duke ulur enjtjen dhe inflamacionin në lëkurë
 • Vaj kamomili – qetëson, zbut dhe është veçanërisht i përshtatshëm për lëkurën e ndjeshme

Bio-Oil është hipoalergjik dhe i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme. Nuk është testuar në kafshë.

Ingredients

 

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni dy here ne ditge ne zonat qe doni tte trajtoni, me levizje rrethore, per nje minimum prej 3 muajsh. Mos e aplikoni ne plage te hapura. Gjate shtatzanise, duhet te aplikohet qe ne fillim te tremujorit te dyte.

0/5 (0 Reviews)

Info. Shtesë

Firma

Bio-Oil

Forma

Flakon

Sasia

60ml, 200ml, 125ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bio-Oil – Skincare Specialist Oil”

LART