SKIN1004 – Madagascar Centella Watergel Sheet Ampoule Mask

400 Lekë

Maske hidratuese dhe qetësuese

Përshkrimi i Produktit

SKIN1004 Madagascar Centella Watergel Sheet Ampoule Mask

Madagascar Centella Watergel Sheet Ampoule Mask është një maskë që ofron hidratim tre herë më të lartë për të zbutur dhe hidratuar intensivisht lëkurën.

Një maskë me 51% permbajtje Centella Asiatica të cilësisë së lartë, e cila rritet në Madagaskar. Ajo ndihmon lëkurën të ndërtojë një barrierë më të fortë dhe qetëson lëkurën e irrituar dhe të thatë. Përmbajtja e Centella Asiatica ndihmon në reduktimin e skuqjes, njollave dhe acarimit, ndërkohë që ndihmon në balancimin e ekuilibrit yndyrë-ujë të lëkurës suaj.

Madagascar Centella Watergel Sheet Maska Ampule nuk përmban vajra esencialë, parfume artificiale, paraben, sulfate, alkool dhe silikon.

Përbërësit kryesorë

 • Centella Asiatica Extract: Qetëson dhe rrit nivelin e hidratimit të lëkurës.
 • Glicerina: Përbërës aktiv shumëfunksional për lëkurë të shëndetshme dhe elastike. Optimizon hidratimin e lëkurës dhe mbron membranat qelizore dhe lipidet. Ka një efekt qetësues në lëkurën e irrituar.
 • Ekstrakti i luleve të kamomilës recutita (kamomil): Bimë medicinale me veti antiinflamatore për shkak të përbërjeve bisabolol dhe chamazulene, me një efekt të lehtë antioksidant.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në fytyrë të pastruar dhe të tonifikuar, duke shmangur zonën e syve dhe gojës. Lëreni te veprojë për 10-20 minuta dhe më pas hiqeni. Mos e shpëlani. Masazhoni kremin e mbetur në lëkurë derisa të përthithet dhe vazhdoni me hidratuesin.

Firma

Skin1004

Mosha

Të gjithë

Forma

Maskë

Sasia

1 copë

Centella Asiatica Extract(51%), Water, Dipropylene Glycol, Glycereth-26, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Betaine, Butylene Glycol, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Polyglyceryl-10 Laurate, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Glyceryl Caprylate, Carbomer, Xanthan Gum, Arginine, Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Propanediol, Coptis Japonica Root Extract, Mentha Arvensis Leaf Oil, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Benzyl Glycol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Raspberry Ketone, Disodium EDTA

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “SKIN1004 – Madagascar Centella Watergel Sheet Ampoule Mask”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART