- 20%

Youth Lab – Peptides Reload Mask

704 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Youth Lab Peptides Reload Mask

Maskë për fytyrën me inde, e mbushur me një koktejl Peptidesh, për ristrukturim total të lëkurës.

Një trajtim i avancuar i cili funksionon për të “mbushur” linjat dhe rrudhat, dhe ndihmon në mbështetjen e rinovimit dhe forcimit të dukshëm të lëkurës.

Përbërësit:

Kompleksi i 8 Peptideve, një koktejl Peptidesh të ndryshme, të cilat synojnë riformimin e fytyrës ovale dhe zbutjen e rrudhave, stimulojnë sintezën e matricës jashtëqelizore, duke rritur kështu qëndrueshmërinë dhe elasticitetin.

Peptidet bio-aktive të sojës, nxisin rinovimin e qelizave, ushqejnë dhe forcojnë lëkurën, duke rikthyer elasticitetin dhe qëndrueshmërinë. Me një veprim të fuqishëm kundër plakjes, shtyjnë formimin e rrudhave të reja, duke vepruar si një mburojë mbrojtëse kundër fotoplakjes që lidhet me rrezatimin UVB.

Një përzierje hidratuese e 2 acideve hialuronike, së bashku me ekstraktet e Alantoinës, Pantenolit, Centella Asiatica dhe Kamomilit, që rimbushin lëkurën, duke ofruar hidratim intensiv, si në sipërfaqe dhe në shtresat më të thella të lëkurës, si dhe përforcim të indit lidhës.

 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe ato të ndjeshme.
 • Testuar dermatologjikisht, pa gluten.
 • I pa testuar në kafshë.
 • I përshtatshëm për veganët.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni me kujdes maskën në lëkurë të pastruar tërësisht. Zbusni maskën butësisht për të siguruar kontaktin me lëkurën. Rregulloni konturet e maskës në fytyrë. Lëreni për 20-30 minuta. Për të hequr maskën, hiqeni ngadalë nga skajet.

Përdoreni 2-3 herë në javë ose sa herë të jetë e nevojshme, sipas nevojave tuaja.

Firma

Youth Lab

Mosha

Të gjithë

Forma

Maskë

Sasia

1 copë

Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Caprylic / Capric Triglyceride, 1,2-Hexanediol, Cetyl Ethylhexanoate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Sorbitan Sesquioleate, Glyceryl Stearate, Carbomer, Allantoin, Tromethamine, Palmitoyl Pentapeptide-4, Acetyl Hexapeptide-8, Panthenol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Palmitoyl Tripeptide-1, Tripeptide-1, Sodium Hyaluronate, Copper Tripeptide-1, Hexapeptide-9, Nonapeptide-1, Glycine Soja (Soybean) Peptide, Palmitoyl Hexapeptide-12, Ammonium Acryloyldimethyltaurate / VP Copolymer, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Hydroxyacetophenone, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chamaecyparis Obtusa Water, Centella Asiatica Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Anthemis Nobilis Flower Water, Hydroxyethylcellulose, Sodium Polyacrylate, Caprylyl Glycol, Sodium Phytate, Glyceryl Acrylate / Acrylic Acid Copolymer, PVM / MA Copolymer, Hydrogenated Lecithin, Methyl Glucose Sesquistearate, Butylene Glycol, Cetearyl Glucoside, Dipotassium Glycyrrhizate

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Youth Lab – Peptides Reload Mask”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART