- 20%

Youth Lab – Retinol Reboot Hydra Gel Eye Patches (monodose)

472 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Youth Lab – Retinol Reboot Hydra Gel Eye Patches (monodose)

Maskë nate me retinol, në formë xhelatine për konturin e syve.

Zbut linjat e thella, rrudhat dhe jep efekt hidratues duke rikthyer tonin dhe strukturën uniforme të lëkurës, pa shkaktuar acarim të padëshiruar.

Një përbërje e re e specializuar me retinol aktiv vjen për të dhënë një efekt të menjëhershëm lifting por edhe një efekt afatgjatë në shenjat e plakjes rreth syve.

E testuar dermatologjikisht, pa parabene, gluten, silikon dhe alkool.

Përbërësit aktivë

Retinol: Në formën e Retinolit liposomal – për stabilitet dhe depërtim të thellë në lëkurë duke rezultuar në rritjen e prodhimit të kolagjenit, GAG dhe elastinës.

Bakuchiol (Vegetable Retinol): Me vetitë anti-plakje të ngjashme me retinolin, ndihmon në reduktimin e thellësisë së rrudhave tashmë të krijuara duke përmirësuar strukturën dhe tonin e lëkurës. Parandalon formimin e rrudhave të reja, duke mbrojtur barrierën epidermale dhe duke ruajtur nivelet e hidratimit.

Hydroxyproline: Aminoacid i teknologjisë së re, i cili stabilizon, mbron dhe rrit prodhimin e kolagjenit.

Acidi hialuronik: Falë aftësisë së tij për të mbajtur sasi të mëdha uji, ai vepron si një agjent hidratues, duke e mbushur lëkurën, duke zbutur linjat e imëta dhe rrudhat, duke rritur elasticitetin e saj.

Niacinamide: Për shkak të veprimit të tij antioksidues dhe anti-inflamator, riparon dëmtimet nga radikalet e lira, rikthen shkëlqimin, duke reduktuar irritimin dhe dëmtimet pigmentare.

Kompleks Osmolyte: Mbështet vetë-shërimin e lëkurës, duke rritur vetitë e saj rigjeneruese dhe restauruese, si dhe parandalon rënien, humbjen e elasticitetit, duke zbutur rrudhat e thella.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mbrëmje, në lëkurë të pastër në zonën poshtë syve, 2-3 herë në javë.

Lëreni për 20-30 minuta, hiqni ngjitëset dhe lyeni produktin e tepërt me gishta.

Nëse i aplikoni gjatë ditës, është i nevojshëm përdorimi i mëpasshëm i një kremi me SPF 30 ose më të lartë.

Kujdes: Mos e aplikoni gjatë shtatzënisë ose ushqyerjes me gji, në lëkurë të irrituar nga dielli ose në plagë.

Firma

Youth Lab

Mosha

Të gjithë

Forma

Patch

Sasia

1 pako x 2 copë

Water, Glycerin, Niacinamide, Carrageenan, Butylene Glycol, Ethyl Hexanediol, Pentylene Glycol, Ceratonia Siliqua (Carob) Gum, Cyamopsis Tetragonoloba (Guar) Gum, Hexylene Glycol, Pinus Sylvestris Leaf Extract, Allantoin, PEG – 60 Hydrogenated Castor Oil, Calcium Chloride, Cellulose Gum, Ultramarines, Chlorphenesin, Sucrose, Hydroxyacetophenone, Potassium Chloride, 1,2 – Hexanediol, Illicium Verum (Anise) Fruit Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Calcium Lactate, Ethylhexylglycerin, Synthetic Fluorphlogopite, Bakuchiol, Propanediol, Caprylyl Glycol, Arginine, CI 77491, Parfum, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Prunus Persica (Peach) Flower Extract, Prunus Serrulata Flower Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Rubus Coreanus Fruit Extract, Titanium Dioxide, Trehalose, Betaine, Taurine, Inositol, Phaseolus Radiatus Seed Extract, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Glycine Soja (Soybean) Oil, Caprylic / Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Sodium Hyaluronate, Retinol, Sodium Phytate, Palmitic Acid, Polyglyceryl – 10 Myristate, Tocopheryl Acetate, Bixa Orellana Seed Oil, Tocopherol, Polymethylsilsesquioxane, Silica, Polyglyceryl – 10 Oleate

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Youth Lab – Retinol Reboot Hydra Gel Eye Patches (monodose)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART