- 20%

Youth Lab – Thirst Relief Mask

Original price was: 2,650 Lekë.Current price is: 2,120 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Maskë rivitalizuese dhe pastruese për të gjitha llojet e lëkurës, veçanërisht e përshtatshme për rregullimin e yndyrës dhe minimizimin e poreve në lëkurat mikse / të yndyrshme.

Kombinimi i ekstraktit të bimëve Wintergreen – Acidit Salicilik natyral – me Acidin Glikolik bën të mundur një eksfolim të lehtë duke i kthyer lëkurës shkëlqimin natyral dhe Ekstrakti Epilobium nga ana tjetër, qetëson parametrat e lëkurës.

Ingredientët idealë për lekurat mikse/të yndyrshme si Zinku, PCA dhe ekstrakti I Kërpurdhës rregullojnë dhe njëtrajtësojnë teksturën duke zvogëluar poret e zmadhuara.

Përbërësit

 • Ekstrakt nga Fara e Mollës (e pasur ne fitostimuline, acid ursolik dhe fytosterole) permireson prodhimin e kolagjenit I dhe III, për t’i dhënë ndricim dhe zbutje lëkurës
 • Matrice molekulare Biopolimere garaton hidratim të thellë dhe të gjatë
 • Ekstrakt nga Alga të kuqe, – hidraton, i jep jetë dhe zbut teksturën e epidermës”

Udhëzime mbi përdorimin

Përhap një shtresë të bollshme mbi fytyrë dhe qafë të pastër, shmang konturin rreth syve. Lëre për 10-15 minuta ose përgjatë natës. Shplaj plotësisht me ujë të vakët dhe thaje lëkurën. Përdore 1-2 në javë, si një trajtim për të gjithë fytyrën, ose për zona specifike.

Këshillë: Përdor Thirst Relief Mask përgjatë natës që të zgjoheni me lëkurë të mëndafshtë!

Firma

Youth Lab

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Youth Lab – Thirst Relief Mask”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART