- 15%

Purasana – Moringa Raw Powder

2,125 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Purasana – Moringa Raw Powder

Purasana Moringa përbëhet nga gjethet e pemës Moringa. Kjo pemë rritet kryesisht në rajonet tropikale të Indisë dhe Afrikës. Gjethet e Moringa-s kanë një profil të gjerë ushqyes që ruan lëndët ushqyese. Gjethet janë të pasura me proteina dhe fitonutrientë (substanca promovuese të shëndetit nga bimët). Moringa përmban më shumë se 90 lëndë ushqyese duke përfshirë 46 antioksidantë të fuqishëm, 36 përbërës anti-inflamatorë dhe 20 lloje aminoacidesh (përfshirë të 8 aminoacidet thelbësore) dhe është një burim i jashtëzakonshëm i mineraleve bio-të disponueshme, vitaminave, makro dhe mikro ushqyesve.

 • 100% me bazë bimore
 • Nuk ka shtesa të panevojshme ose sintetikë
 • Pa laktozë
 • Pa sojë
 • Pa gluten
 • Burim i fibrave dhe proteinave

Udhëzime mbi përdorimin

Hidhni 3 lugë çaji në 300 ml lëng ose qumësht. Shijoni Moringa Raw Powder të tretur në lëngje frutash, smoothie, kos dhe muesli.

Firma

Purasana

Mosha

Të gjithë

Forma

Pluhur

Sasia

200gr

Nutrientët/100g
Energy1273kJ / 304 kcal
fats4 g
Of which saturated fatty acids1.02 g
Carbohydrates35 g
Sugar7.8 g
Fibres28 g
Protein19 g
Salty0.07g
g -gram
DDR -Doza Ditore Referencë
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Purasana – Moringa Raw Powder”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART