- 15%

Buona – Buonavit D3

(3 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 1,700 Lekë.Current price is: 1,445 Lekë.

Vitaminë D me pika për zhvillimin e kockave gjatë rritjes.

Përshkrimi i Produktit

BuonaVit D3 është një suplement dietik i vitaminës D.
Marrja e vitaminës D rekomandohet sidomos në fëmijërinë e hershme pasi është e domosdoshme për rritjen optimale të kockave.

Vitamina D stimulon absorbimin e kalçiumit dhe fosforit në zorrë dhe ndihmon në mbajtjen e niveleve normale te kalçiumit në gjak. Gjithashtu vitamina D ndihmon në funksionimin normal të sistemit imunitar.

Për të parandaluar rakitizmin dhe defiçiencën e vitaminës D tek bebet, fëmijët dhe adoleshentët rekomandohet një dozë prej 400 IU vitaminë D që nga muajt e parë të jetës.

Në veçanti të gjithë të porsalindurit duhet të marrin suplement vitamine D.

Udhëzime mbi përdorimin

Doza e rekomanduar është 4 pika një herë në ditë, ekuivalenti i 10 mikrogram (400 IU) vitaminë D3. Mund të merret dhe dozë e ndryshme në bazë të rekomandimit të mjekut.

Përdorni pikatoren e përfshirë në paketim. Çdo pikë përmban 100 IU vitaminë D3.
Tunde mirë përpara se ta përdorësh.

Firma

Buona

Mosha

Fëmijë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

12ml

Medium-chain triglycerides, cholecalciferol (vitamin D3).

BUONAVIT D3 NUK PËRMBAN GLUTEN APO LAKTOZË.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
3 përshtypje për Buona – Buonavit D3
 • Kimberli F. (blerës i verifikuar)

  👍

 • Anxhela A.

  E duhur per femijen

 • Anxhela A.

  👍

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART