Zbritje

CeraVe – Hydrating Cleanser (Normal to Dry Skin)

(3 përshtypje mbi produktin)

1,648 Lekë2,320 Lekë

Përshkrimi i Produktit

CeraVe – Hydrating Cleanser Normal to Dry Skin

Një pastrues pa shkumë për lëkurën normale dhe të thatë që është gjithashtu i përshtatshëm për lëkurën atopike dhe psoriazë.

Pastron butësisht të gjitha lëkurat dhe është veçanërisht i përshtatshëm për ata që kanë lëkurë normale në të thatë, por është gjithashtu i miratuar  për t’u përdorur në lëkurat atopike dhe ato me psoriasis. Me një formulim vegan dhe një teksturë pa shkumë, pastron butësisht të gjitha papastërtitë, duke e lënë lëkurën të rehatshme dhe të lëmuar pa prishur barrierën mbrojtëse të lëkurës falë ceramideve dhe acidit hialuronik.

 • I përshtatshëm per lëkurë normale në të thatë, duke përfshirë edhe lëkurën e ndjeshme.
 • Formulim vegan, jo shkumës dhe jo komedogjen.
 • Pa përbërës me origjinë shtazore, aromë, sapun.
 • Mosha: 3+

Ceramidet esenciale 1, 3 dhe 6-II ndihmojnë në rivendosjen e barrierës së lëkurës falë biokompatibilitetit dhe aftësisë për të mbajtur lagështinë.

Acidi hialuronik: mund të mbajë deri në 1000 herë peshën e tij në ujë, që do të thotë se është i disponueshëm për të hidratuar lëkurën.
Teknologjia MVE Delivery: siguron një çlirim të ngadaltë të përbërësve aktivë në mënyrë që të mbajë lëkurën të hidratuar gjatë gjithë ditës.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje, në lëkurë të lagur. Më pas, masazhoni për të hequr papastërtitë dhe shpëlajeni me ujë të vakët.

Info. Shtesë

Firma

CeraVe

Mosha

3+

Lloji i lëkurës

Atopike, E thatë

Forma

Shishe me pompë

Sasia

236ml, 473ml, 1000ml

AQUA/WATER, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, PHENOXYETHANOL, STEARYL ALCOHOL, CETYL ALCOHOL, PEG-40 STEARATE, BEHENTRIMONIUM METHOSULFATE, GLYCERYL STEARATE, POLYSORBATE 20, ETHYLHEXYLGLYCERIN, POTASSIUM PHOSPHATE, DISODIUM EDTA, DIPOTASSIUM PHOSPHATE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, CERAMIDE NP, CERAMIDE AP, PHYTOSPHINGOSINE, CHOLESTEROL, SODIUM HYALURONATE, XANTHAN GUM, CARBOMER, TOCOPHEROL, CERAMIDE EOP.

Pështypjet mbi produktin
 • 3.67
  vlerësime
 • 5 Yje
  67%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  33%
3 përshtypje për CeraVe – Hydrating Cleanser (Normal to Dry Skin)
 • Desarta S. (blerës i verifikuar)

  Shume i mire. Laresi i vetem qe nuk ma le lekuren e thate pas perdorimit. E rekomandoj.

 • .

  Jo pastrues i mire. Grimin nuk e heq pothuaj fare

 • Fabiola M. (blerës i verifikuar)

  Jua rekomandoj për lëkurat e thata

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART