Zbritje

CeraVe – Hydrating Foaming Oil Cleanser (Normal to Very Dry Skin)

1,632 Lekë

Përshkrimi i Produktit

CeraVe Hydrating Foaming Oil Cleanser (Normal to Very Dry Skin)

CeraVe Hydrating Foaming Oil Cleanser është një pastrues i përditshëm dhe formula e tij unike e vajit shkumues pastron butësisht duke ofruar një rehati ushqyese që e lë lëkurën në fytyrë dhe trup të duket e shëndetshme dhe të ndjehet e freskët.

I zhvilluar me dermatologë, CeraVe Hydrating Foaming Oil Cleanser me 3 Ceramide Esenciale, Glicerinë dhe Acid Hialuronik, largon butësisht dhe në mënyrë efektive papastërtitë, yndyrnat nga lëkura dhe lë një pH optimal, ndërsa siguron hidratim deri në 24 orë.

Gjithashtu përmban Trigliceride dhe Skualene – përbërës që gjenden natyrshëm në lëkurë – formula unike ruan barrierën e lëkurës dhe e mban lëkurën të rehatshme dhe pa ndjesi yndyrosjese.

 • Jo komedogjenik
 • Pa parfum.
 • I përshtatshëm për lëkurë normale deri në shumë të thatë. Gjithashtu i përshtatshëm për lëkurën e ndjeshme, lëkurën e bebeve dhe lëkurën me prirje atopike.

Udhëzime mbi përdorimin 

Hidhni një sasi të produktit nga shishja nëpërmjet pompës aplikuese.

Masazhojeni butësisht produktin në lëkurë të lagur, derisa të shkumëzohet në një shkumë të lehtë.

Shpëlajeni mirë me ujë dhe thajeni me një peshqir të pastër.

Shmangni kontaktin me sytë. Nëse ndodh kontakti, shpëlajeni tërësisht me ujë.

Info. Shtesë

Firma

CeraVe

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

E thatë, Normale

Forma

Shishe me pompë

Sasia

236ml, 473ml

AQUA/WATER, GLYCERIN, PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE, COCO-BETAINE, DISODIUM COCOYL GLUTAMATE, PEG-120 METHYL GLUCOSE DIOLEATE, POLYSORBATE 20, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, PEG-150 PENTAERYTHRITYL TETRASTEARATE, PPG-5-CETETH-20, PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, SQUALANE, CERAMIDENP, CERAMIDE AP, CERAMIDE EOP, CARBOMER, TRIETHYL CITRATE, SODIUM CHLORIDE, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, SODIUM HYALURONATE, CHOLESTEROL, CITRIC ACID, CAPRYLOYL GLYCINE, HYDROXYACETOPHENONE, CAPRYLYL GLYCOL, CAPRYLIC/ CAPRIC TRIGLYCERIDE, TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE, PHYTOSPHINGOSINE, XANTHAN GUM, BENZOIC ACID. (Code F.I.L. C273796/1)

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “CeraVe – Hydrating Foaming Oil Cleanser (Normal to Very Dry Skin)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART