- 20%

Cerave – Hydrating Hyaluronic Acid Serum

2,280 Lekë

Serum me Acid Hialuronik për lekurë normale në të thate.

Përshkrimi i Produktit

Cerave Hydrating Hyaluronic Acid Serum

Acidi hialuronik është një përbërës i fuqishëm hidratues që gjendet natyrshëm në lëkurën tuaj. Megjithatë, me kalimin e kohës pakësohet dhe është e nevojshme rivendosja e niveleve optimale për të parandaluar tharjen e lëkurës.

Serumi hidratues me acidi hialuronik CeraVe me vitaminë B5 dhe tre ceramide thelbësore përmirëson hidratimin e epidermës duke u lidhur me ujin, siguron deri në 24 orë hidratim dhe i jep lëkurës një pamje të lëmuar. Pavarësisht nëse e përdorni vetëm ose të kombinuar me serume dhe hidratues të tjerë, serumi me teksure xhel-krem rimbush rrudhat, rikthen funksionin barrierë dhe siguron menjëherë lëkurë më të butë.

Veçoritë e produktit:

 • Teknologjia MVE është sistem i patentuar shpërndarjeje i cili çliron vazhdimisht përbërës hidratues për hidratim përgjatë 24-orëve.
 • Jo komedogjen, pa aromë & pa paraben
 • Përmban Ceramide të cilat ndihmojnë në rivendosjen e barrierës natyrale të lëkurës, duke penguar depertimin e elementëve të dëmshëm dhe ruajtjen e lagështisë optimale.
 • Acidi Hyaluronic është esencial për ruajtjen e ekuilibrit hidrik të lëkurës. Ndihmon për krijimin e një strukture të lëmuar dhe të shëndetshme.

Rezultatet klinike

 • 90% e përdoruesve të testuar thanë se lëkura e tyre ndihej e hidratuar intensivisht.
 • 98% e përdoruesve të testuar thanë se lëkura e tyre ndihej më e lëmuar pas vetëm katër javësh përdorimi

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes dhe/ose në mbrëmje para kremit hidratues. Shmangni zonën e syve, në rast kontakti me sytë shplajeni me ujë të bollshëm. Tundeni përpara përdorimit.

Firma

CeraVe

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pompë

Sasia

30ml

AQUA / WATER, GLYCERIN, CETEARYL ETHYLHEXANOATE, DIMETHICONE, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, SODIUM HYALURONATE, PANTHENOL, CERAMIDE NP, CERAMIDE AP, CERAMIDE EOP, CARBOMER, CETEARYL ALCOHOL, BEHENTRIMONIUM METHOSULFATE, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, CHOLESTEROL, PHENOXYETHANOL, DISODIUM EDTA, ISOPROPYL MYRISTATE, CAPRYLYL GLYCOL, CITRIC ACID, XANTHAN GUM, PHYTOSPHINGOSINE, ETHYLHEXYLGLYCERIN

Please be aware that ingredient lists for our CeraVe products are updated regularly. Refer to the ingredient list on your product package for the most up-to-date formulation to ensure it is suitable for your personal use.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Cerave – Hydrating Hyaluronic Acid Serum”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART