- 30%

Avene – Mineral Fluid Sun Protection (SPF 50+)

(1 përshtypje mbi produktin)

1,960 Lekë

Mbrojtje shumë e lartë ndaj diellit, 100% minerale, teksturë e lëngshme dhe e lehtë për lëkurën më intolerante ndaj filtrave kimikë dhe aromave

Përshkrimi i Produktit

Avene – Mineral Fluid sun protection (SPF 50+)

Ekuilibër i përsosur midis mbrojtjes shumë të lartë ndaj diellit UVB-UVA (e shkurtër dhe e gjatë) dhe tolerancës  për lëkurën sensitive dhe alergjike ndaj filtrave kimikë dhe aromave. Kompleksi i tij 100% mineral është i qëndrueshëm. Provitamina E (Pre-tokoferil), një antioksidant i fuqishëm, ofron mbrojtje shtesë kundër radikaleve të lira. Struktura e tij e lëngshme dhe e lehtë hidraton lëkurën dhe përbërja e tij duke përfshirë ujin e burimit termal Avène, me veti qetësuese dhe zbutëse, kontribuon në rehatinë e përditshme. Një trajtim mbrojtës me performancë të lartë, pa një shtresë të bardhë të theksuar, është pa aromë dhe shumë rezistent ndaj ujit.

Udhëzime mbi përdorimin

Para ekspozimit në diell, aplikojeni në fytyrë, qafë dhe dekolte.
Riaplikoni shpesh për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas djersitjes, notit ose tharjes me peshqir.

Firma

Avene

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

40ml

SPF

50+

INGREDIENTS MEDICINAUX / MEDICINAL INGREDIENTS. OXYDE DE ZINC / ZINC OXIDE (14,7%). DIOXYDE DE TITANE / TITANIUM DIOXIDE (11,85%). INGREDIENTS NON-MEDICINAUX / NON-MEDICINAL INGREDIENTS. AQUA. COCO-CAPRYLATE/CAPRATE. ISOCETYL STEAROYL STEARATE. ISOPROPYL PALMITATE. ISODECYL NEOPENTANOATE. ISODODECANE. ISOHEXADECANE. PTFE. TRIETHYLHEXANOIN. DICAPRYLYL ETHER. PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE. ALUMINA. STEARIC ACID. CAPRYLYL GLYCOL. PEG-45/DODECYL GLYCOL COPOLYMER. SILICA. BENZOIC ACID. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. DISODIUM EDTA. DISTEARDIMONIUM HECTORITE. GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL. PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE. POLYAMIDE-3. SODIUM CHLORIDE. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE

Pështypjet mbi produktin
 • 4
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  100%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Avene – Mineral Fluid Sun Protection (SPF 50+)
 • Elida B. (blerës i verifikuar)

  Nuk perthithet shume mire dhe le shenja ne fytyre.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART