- 30%

Nuxe – Krem dielli (SPF 50+)

(6 përshtypje mbi produktin)

2,030 Lekë

OFERTE | Me blerjen e kremit të fytyrës përfitoni after-sun 50ml falas*

(Sun Creme Fondante SPF 50)

*sasi e limituar

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Kategoritë: , Firma: ,

Përshkrimi i Produktit

Nuxe Sun Melting Face Cream SPF 50+

Kremi i diellit Nuxe Sun SPF 50 ofron mbrojtje të lartë kundër UVA dhe UVB dhe falë përbërësve kryesorë aktivë kundë radikaleve të lira, ndihmon në luftimin e shenjave të plakjes dhe fotoplakjes, ndërsa ndihmon në parandalimin e shfaqjes së njollave të errëta. Kjo formulë kremi kundër diellit Nuxe është kremoze, jo komedogjene, rezistente ndaj ujit dhe përthithet lehtësisht.

 • I përshtatshëm per të gjitha llojet e lëkurave, edhe ato më të çeltat.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni rregullisht në të gjitha zonat e ekspozuara 20-30 minuta para ekspozimit në diell. Aplikojeni çdo dy orë.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Nuxe

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

E thatë, Normale, Mikse

Forma

Tubet

Tekstura

Krem

Sasia

50ml

SPF

50+

Aqua (Water), C12-15 Alkyl Benzoate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dibutyl Adipate, Ethylhexyl Triazone, Glycerin, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Polymethyl Methacrylate, Cetearyl Alcohol, Parfum (Fragrance), Glycol Palmitate, Dimethicone, C20-22 Alkyl Phosphate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Benzyl Alcohol, Coco-Glucoside, C20-22 Alcohols, Capryloyl Glycine, Oryza Sativa (Rice) Hull Powder, Tocopherol, Talc, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Tocopheryl Acetate, Sodium Gluconate, Sodium Laureth Sulfate, Dimethiconol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Dehydroacetic Acid, Aminomethyl Propanol, Lauroyl Lysine, Eichhornia Crassipes Extract, Inositol, Ethyl Ferulate, Solanum Lycopersicum (Tomato) Fruit Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Fragraea Berteroana Flower Extract, Benzyl Salicylate, Limonene, Linalool, Geraniol, Citronellol, Coumarin.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 4.75
  vlerësime
 • 5 Yje
  63%
  4 Yje
  13%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
6 përshtypje për Nuxe – Krem dielli (SPF 50+)
 • (blerës i verifikuar)

  Shume i mire. Aroma e kendshme dhe nuk te bezdis. Nuk ngelet e bardhe. Nuk do vendosur me krem tjeter poshte pasi jep efektin shkelqim. Kur vendos vetem kete shmanget efekti shkelqim dhe lekura eshte e bute. Nuk ngjit. E rekomandoj.

 • Solari me i mire qe kam perdorur

 • (blerës i verifikuar)

  Shume i pershtatshem per lekura normale dhe te thata, ofron hidratim zbutje per lekuren dhe ka arome te mire

 • Sh mire

 • (blerës i verifikuar)

  Shume i pershtatshem per lekurat e thata, perthithet lehte dhe nuk le teksture te bardhe.

 • Produkti shumë i mirë, përhapet mirë në fytytë dhe nuk ta lë të yndyrshme.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART