- 20%

CeraVe – Hydrating Cream-to-Foam Cleanser (Normal to dry skin)

Original price was: 2,300 Lekë.Current price is: 1,840 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

CeraVe Hydrating Cream-to-Foam Cleanser (Normal to dry skin)

Pastruesit e fytyrës janë krijuar për të hequr papastërtitë, ynydrën e tepërt, ndotjen, kremrat e diellit dhe make up-in e përditshëm, por është e rëndësishme të zgjidhni një formulë që adreson nevojat e llojeve specifike të lëkurës pa prishur barrierën natyrale të lëkurës.

Personat me lëkurë të thatë mund të gëzojnë përfitimet e një kremi pastrues që hidraton dhe formulës shkumuese që ofron një ndjesi freskuese të lëkurës – pa pasur nevojë të zgjedhin mes të dyjave.

Ky larës nga CeraVe kur aplikohet fillon si krem përpara se të shndërrohet në një shkumë të butë kur fillon të shkumëzohet në lëkurë me ujë, dhe heq në mënyrë efektive papastërtitë dhe make up-in pa hequr hidratimin natyral të lëkurës dhe pa i lënë asaj ndjesi tërheqje dhe thatësie.

 • I përshtatshëm për lëkurë normale në të thatë, lëkurë të ndjeshme dhe për personat që përdorin lente kontakti.
 • Jo komedogjen, pa aromë, i testuar ndaj alergjive dhe me pH të balancuar.

Kjo formulë e butë, pa aromë përmban 3 ceramide thelbësore që punojnë së bashku për të ruajtur hidratimin e lëkurës dhe për të ndihmuar në rivendosjen e barrierës mbrojtëse të lëkurës suaj, aminoacideve dhe acidit hialuronik. Teknologjia MVE i përfshin ceramidet për të siguruar shpërndarje efikase brenda barrierës së lëkurës dhe lëshim të ngadaltë me kalimin e kohës. Gjithashtu mbështet barrierën tuaj mbrojtëse të lëkurës, edhe shumë kohë pasi të keni mbaruar aplikimin.

 • Surfaktant me bazë aminoacidesh: ky përbërës i butë pastrues e transformon larjen e fytyrës nga krem në një shkumë delikate që heq butësisht, por në mënyrë efektive papastërtitë, yndyrën dhe make up-in.
 • Ceramidet: ndihmojnë në rivendosjen dhe ruajtjen e barrierës natyrale të lëkurës
 • Acidi hialuronik: ndihmon në ruajtjen e lagështisë natyrale të lëkurës
 • Aminoacidet: ndihmojnë në mbështetjen e faktorëve hidratues natyralë të lëkurës (NMF), të njohur për tërheqjen dhe ruajtjen e lagështirës.
 • Teknologjia MVE: Ky sistem i patentuar shpërndarjeje çliron vazhdimisht përbërës hidratues me kalimin e kohës.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Masazhoni larësin në lëkurë me një lëvizje të butë rrethore më pas shpërlajeni mirë.
 • Shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë.
 • Nëse ndodh kontakti, shpërlajeni tërësisht me ujë.
Firma

CeraVe

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

E thatë, Normale

Sasia

236ml

Forma

Shishe me pompë

Aqua / Water / Eau, Glycerin, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Coco-Betaine, Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium Chloride, Pca, Ppg-5-Ceteth-20, Peg-100 Stearate, Peg-150 Pentaerythrityl Tetrastearate, Peg-6 Caprylic/Capric Glycerides, Peg-30 Dipolyhydroxystearate, Ci 77891 / Titanium Dioxide, Aspartic Acid, Ceramide Np, Ceramide Ap, Ceramide Eop, Sorbitan Isostearate, Carbomer, Glycol Distearate, Glyceryl Stearate, Glyceryl Oleate, Glycine, Trideceth-6, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Methosulfate, Threonine, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Sodium Pca, Sodium Lactate, Arginine, Sodium Lauroyl Lactylate, Serine, Sodium Benzoate, Valine, Sodium Hyaluronate, Proline, Isoleucine, Cholesterol, Phenoxyethanol, Alanine, Phenylalanine, Coconut Acid, Coco-Glucoside, Chlorphenesin, Disodium Edta, Hydroxyethyl Urea, Citric Acid, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Caprylyl Glycol, Phytosphingosine, Xanthan Gum, Histidine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Polyquaternium-53, Polyquaternium-39, Polysorbate 60, Ethylhexylglycerin, Benzoic Acid

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “CeraVe – Hydrating Cream-to-Foam Cleanser (Normal to dry skin)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART