Zbritje

Youth Lab – Anti-Stress Shower Gel

856 Lekë

Xhel dushi relaksues

Kategoritë: , , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Youth Lab Anti-Stress Shower Gel

Kortizoli është një nga faktorët kryesorë kur bëhet fjalë për stresin, i njohur ndryshe si “hormoni i stresit”. Kur jemi të stresuar, kortizoli çlirohet si pjesë e përgjigjes instinktive të trupit tonë “lufto ose ik”. Si rezultat, ai ngadalëson rigjenerimin natyral të qelizave të lëkurës dhe zvogëlon aftësinë e lëkurës për të mbajtur ujin, gjë që mund të bëhet e dukshme në lëkurën tonë si:

 • Dehidratim dhe ulje e shkëlqimit
 • Shtim i yndyrës dhe i shpërthimeve
 • Skuqje, irritim i lëkurës

Përbërësit aktivë

 • Kompleksi fito-endorfin i Monk’s Pepper – kombinohen me përbërës aktivë antioksidantë të kapsuluar dhe shfrytëzojnë aftësinë e keratinociteve për të prodhuar endorfinë duke kontribuar në prodhimin e “hormoneve të lumturisë”, në të njëjtën kohë ndihmon në rritjen e niveleve të hidratimit dhe rikthimin e elasticitetit të lëkurës, pasi stimulon prodhimin e kolagjenit.
 • Prebiotikët natyralë – ndihmojnë në ribalancimin e mikrobiotës të lëkurës duke ushqyer dhe mbrojtur barrierën epidermale.
 • Aloe – qetëson, zbut dhe hidraton lëkurën duke ndihmuar në parandalimin e humbjes transepidermale të ujit.
 • Komponentët e patentuar të NMF dhe Inositol – përmirësojnë nivelet natyrale të hidratimit të lëkurës, reduktojnë humbjen e ujit transepidermal dhe ndihmojnë në rikthimin e elasticitetit dhe butësisë së saj.

Benefitet e përdorimit:

 • Është përgjigja shkencore për kontrollin e niveleve të kortizolit në trup, pasi është i pasur me një kompleks inovativ fito-endorfine që redukton efektet e stresit në lëkurë duke krijuar një ndjenjë euforie.
 • Në të njëjtën kohë mbron mikrobiomën, rrit prodhimin e kolagjenit, si dhe nivelet e hidratimit të lëkurës.
 • Për të gjitha llojet e lëkurës, i përshtatshëm edhe për lëkurë të ndjeshme.
 • I testuar dermatologjikisht, jo komedogjenik, pa paraben dhe gluten.
 • Cruelty free, i përshtatshëm për veganët.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në lëkurë të lagur dhe shkumojeni. Shpërlajeni tërësisht.

Info. Shtesë

Firma

Youth Lab

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

400ml

Aroma

Bergamot, Jasmine, Vanilla, Pineapple, Lily of the Valley & Coconut

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Parfum, Lauryl Glucoside, Decyl Glucoside, Coco-Betaine, Inulin, Fructose, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Sodium Pca, Sodium Lactate, Glycine, Niacinamide, Urea, Inositol, Glycerin, Alcohol, Lecithin, Olus Oil / Vegetable Oil, Tocopherol, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Cyclodextrin, Vitex Agnus Castus Extract, Polyquaternium-7, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Sodium Cocoyl Isethionate, Peg-120 Methyl Glucose Dioleate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Citric Acid, Sodium Metabisulfite, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Youth Lab – Anti-Stress Shower Gel”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART