Zbritje

Youth Lab – Anti-Stress Body Lotion

1,592 Lekë

Krem trupi relaksues

Përshkrimi i Produktit

Youth Lab Anti-Stress Body Lotion

Kortizoli është një nga faktorët kryesorë kur bëhet fjalë për stresin, i njohur ndryshe si “hormoni i stresit”. Kur jemi të stresuar, kortizoli çlirohet si pjesë e përgjigjes instinktive të trupit tonë “lufto ose ik”. Si rezultat, ai ngadalëson rigjenerimin natyral të qelizave të lëkurës dhe zvogëlon aftësinë e lëkurës për të mbajtur ujin, gjë që mund të bëhet e dukshme në lëkurën tonë si:

 • Dehidratim dhe ulje e shkëlqimit
 • Shtim i yndyrës dhe i shpërthimeve
 • Skuqje, irritim i lëkurës

Përbërësit aktiv:

 • Kompleksi fito-endorfin i Monk’s Pepper – kombinohen me përbërës aktivë antioksidues të kapsuluar dhe shfrytëzojnë aftësinë e keratinociteve për të prodhuar endorfinë duke kontribuar në prodhimin e “hormoneve të lumturisë”, në të njëjtën kohë ndihmon në rritjen e niveleve të hidratimit dhe rikthimin e elasticitetit të lëkurës, pasi stimulon prodhimin e kolagjenit
 • Prebiotikët natyralë – ndihmojnë në ribalancimin e mikrobiotës të lëkurës duke ushqyer dhe mbrojtur barrierën epidermale
 • Skin Identical Carbohydrate Complex – ultrahidratim, pasi është i ngjashëm me kompleksin e karbohidrateve që gjendet në NMF, ruan hidratimin duke u lidhur me keratinën, kështu që nuk mund të lahet lehtë edhe pas dushit të përditshëm
 • Pro-vitamina B5 – hidratant, mban dhe lidh ujin, zbutës, qetësues i lëkurës, si dhe e mbron atë edhe nga agresorët e mjedisit.
 • Komponentët e patentuar të NMF dhe Inositol – përmirësojnë nivelet natyrale të hidratimit të lëkurës, reduktojnë humbjen e ujit transepidermal dhe ndihmojnë në rikthimin e elasticitetit dhe butësisë së saj

Benefitet e përdorimit:

 • Është përgjigja shkencore për kontrollin e niveleve të kortizolit në trup, pasi është i pasur me një kompleks inovativ fito-endorfine që redukton efektet e stresit në lëkurë duke krijuar një ndjenjë euforie.
 • Në të njëjtën kohë mbron mikrobiomën, rrit prodhimin e kolagjenit, si dhe nivelet e hidratimit të lëkurës.
 • Për të gjitha llojet e lëkurës, i përshtatshëm edhe për lëkurë të ndjeshme.
 • Formulë që absorbohet shpejt, jo ngjitëse. Ideale kur jeni në nxitim, pasi nuk fërkohet në veshje.
 • I testuar dermatologjikisht ,jo komedogjenik, pa paraben dhe gluten.
 • Cruelty free, i përshtatshëm për veganët.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në të gjithë trupin pas dushit.

Info. Shtesë

Firma

Youth Lab

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

400ml

Aroma

Bergamot, Jasmine, Vanilla, Pineapple, Lily of the Valley & Coconut

Aqua, Dicaprylyl Ether, Coco-Caprylate / Caprate, Cetearyl Alcohol, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Parfum, Dimethicone, Betaine, Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Allantoin, Sodium Pca, Sodium Lactate, Glycine, Niacinamide, Urea, Inositol, Saccharide Isomerate, Alcohol, Lecithin, Olus Oil / Vegetable Oil, Tocopherol, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Cyclodextrin, Vitex Agnus Castus Extract, Microcrystalline Cellulose, Cellulose Gum, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Citrate, Citric Acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Youth Lab – Anti-Stress Body Lotion”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART