Nutriben – 8 Drithëra me mjaltë & 4 fruta (6m+)

(1 përshtypje mbi produktin)

580 Lekë

Nutriben – 8 drithëra me mjaltë dhe 4 fruta, për bebe mbi 6 muaj.

(8 Cereals with a touch of honey & 4 Fruits)

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Nutriben 8 drithëra me mjaltë dhe 4 fruta është i përshtatshëm për ushqyerje të bebeve mbi 6 muaj.
Është muhalebi ideale për diversifikimin e dietës të fëmijës suaj.

Përberja: Drithëra 47% (grurë, elb, thekër, misër, oriz, tërshërë, mel, melekuqe) fruta 23% (mollë, portokall, ananas, banane) glukozë, maltodextrine, mjaltë 4%, vajra vegjetale, kalçium, fosfor, lecitinë soje, vitamina (C, niacinë, B5, B1, B6, A, acid folik, K1, biotinë, D3) aromë vanilje.

Përdorimi: Hidhet në pjatë sasia e dëshiruar e qumështit të ngrohtë. Mbi to shtohet gradualisht sasia e drithërave sipas tabelës së dozimit. Përzihet me kujdes derisa të përftohet një muhalebi homogjene. Sasia e mbetur pa u konsumuar të mos ruhet për përdorim të mëvonshëm. Sasia e një bustine të konsumohet brënda një muaji nga hapja.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Nutriben

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

300gr

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Nutriben – 8 Drithëra me mjaltë & 4 fruta (6m+)
 • Ornela M. (blerës i verifikuar)

  Drithrat tona te preferuara, i hame pa naze fare

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART